Fener bu farkı zor kapattırır

GezeGen GezeGen     15-12-13     Spor     Fener bu farkı zor kapattırır     94 Defa Okundu

Fener bu farkı zor kapattırır

Fener bu farkı zor kapattırır

İstatistik için “Bazen asıl göstermesi gerekeni göstermez” denir ancak görünen köy de kılavuz istemez! Fenerbahçe bundan sonra büyük bir çöküş yaşamaz; Kasımpaşa, Beşiktaş, G.Saray ve Trabzonspor daha çok çalışmazsa; Kanarya’nın şampiyonluk uçuşu bu futbol değerleriyle biraz zor durdurulur

Spor Toto Süper Lig’de 15. hafta sonunda 38 puan toplayarak son 8 sezonun en iyi performansını sergileyen lider Fenerbahçe, istatistikleri de alt-üst etti! Puan ve gol olarak Avrupa’nın birçok devini geride bırakan Ersun Yanal’ın sarı-lacivertli ekibi için ‘Fenercelona’ benzetmeleri yapılıyor. Kanarya, puan farkının yanı sıra istatistiklerde de rakiplerine ezici üstünlük kurmuş durumda. Ortaya F.Bahçe lehine öyle bir tablo çıkıyor ki, adeta “Bu fark zor kapanır” dedirtiyor.

EZİCİ ÜSTÜNLÜK
Sarı-lacivertli ekip, şampiyonluk yarışındaki rakiplerine hem puan olarak (1 maç fazlasıyla Kasımpaşa’ya 11, Beşiktaş’a ve Galatasaray’a 12’şer, Trabzonspor’a 15 puan) hem de ‘futbol değerleri’ bakımından nal toplattı! 5 takımı karşılaştırdığımızda; gol pozisyonu, gol, verdiği pozisyon, asist, şut, isabetli şut, orta, isabetli orta, top çalma, top kaptırma, topla oynama gibi temel istatistiklerin 1’i haricinde Fenerbahçe’nin ezici şekilde üstün olduğu ortaya çıkıyor.

RAKİPLER ÇOK ÇALIŞMAZSA…
‘Verdiği pozisyon’ dışında (En iyisi G.Saray) tüm istatistiklerde önde olan Sarı Kanarya, bulunduğu yeri hak ettiğini de gösteriyor. Fenerbahçe, eğer bundan sonraki haftalarda kendi futbol değerlerini korur ya da çok altına düşmezse, rakipleri de daha çok çalışmazsa, fark zor kapanır gibi görünüyor. “İstatistik, bazen asıl göstermesi gerekeni göstermez” sözünü unutmamak gerek tabii. Ancak “Görünen köy kılavuz istemez” atasözünü de hatırlatmakta fayda var.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.