Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • F.Bahçe’den Yargıtay’a flaş başvuru

  F.Bahçe'den Yargıtay'a flaş başvuru

  F.Bahçe’den Yargıtay’a flaş başvuru

  Davanın yeniden görülmesi istendi

  Futbolda Şike Davası’nda Yargıtay’ın vereceği karar merakla beklenirken, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım sürpriz adım attı. Avukatları aracılığıyla kendisine verilen mahkumiyeti karara bağlayacak olan Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne başvuran Yıldırım, Başbakan Erdoğan’ın ‘paralel devlet yapılanması’ sözlerine işaret ederek yeniden yargılanma istedi.

  Şike davasını gören İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 48 sanığı, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’, ‘örgüte üye olmak’, ‘şike’, ‘teşvik’, ‘tehdit’ ve ‘rüşvet vermek-almak’ gibi suçlardan 5 ay ile 4 yıl 7 ay arasında değişen hapis cezasına çarptırdı. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, temyiz incelemesi yapılması için gönderilen dosyayı inceledi ve karar aşamasına geldi.
  Birkaç gün içinde çıkması beklenen karar öncesi Aziz Yıldırım’ın avukatlarından sürpriz bir hamle geldi.

  “ÖRGÜTÜN ROLÜ AYDINLATILSIN”
  Yıldırım’ın avukatları Yargıtay’a başvurarak, yeniden yargılama istedi. Dilekçede; yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında hükümetin kendisine komplo kurmakla suçladığı emniyet ve yargı mensuplarının şike soruşturmasını da yürüttüğüne dikkat çekildi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Devlette paralel yapı kurmak isteyenler devletin kurumları içerisine sinenler şunu bilesiniz ki istediğiniz kadar oralara yerleşin. İninize gireceğiz ininize. Didik didik edeceğiz ve devletin içindeki bu örgütleri teşhir edeceğiz” sözlerine dikkat çekilen dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Son yolsuzluk soruşturmasında adı gündeme gelen Nazmi Ardıç gibi emniyet müdürleri şike soruşturmasında da görev yaptı. Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında komplo kurduğu iddia edilen örgüt şike soruşturmasını da yürüttü. Bu örgüt açığa çıkarılsın ve şike operasyonundaki rolü aydınlatılsın.”

  “EKLEMELER YAPILDI MI?”
  Avukatlar yargılama boyunca müvekkilleri Aziz Yıldırım’ın telefon tapelerine eklemeler yapıldığını söylediklerini ancak mahkemenin bu iddiayı dikkate almadığını anlatırken, dilekçelerinde; İçişleri Bakanı Muammer Güler’in “Bizim konuşma tapelerimizde çok can alıcı yerlerde maalesef parayla ilgili konularda eklemeler olduğunu gördüm. Bunlar son derece güzelce düzenlenmiş ve eklemeler yapılmış, ilk bakışta dahi açıkça anlaşılabilecek düzenlemelerdir” açıklamasını dayanak aldı.
  Avukatlar Güler’in ifade ettiği eklemelerin kendi davalarında aynı ekip tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti. Bu eklemeler nedeniyle müvekkillerinin aleyhinde sahte delil üretildiğini söyleyen Yıldırım’ın avukatları müvekkillerinin konuşmalarının incelenmesini ve davanın sarih delillerle yeniden görülmesini istedi.

  “YARGITAY BAŞKANI SÜRE BELİRTEMEZ”
  Yıldırım’ın avukatları, Yargıtay Başkanı Ali Alkan’ın şike davası dosyasının yılbaşından önce Yargıtay’dan çıkacağına ilişkin sözlerini de hatırlatarak bu açıklamanın sürece müdahale olduğunu öne sürdü. Dilekçelerinde, Yargıtay Başkanı’nın süre öngörmesinin mümkün olmadığını ifade eden avukatlar, bu açıklamaların son dönemde açığa çıkan komplo iddialarıyla örtüştüğünü de savundu.

  Okunma Sayısı ; 505

  F.Bahçe’den Yargıtay’a flaş başvuru Benzer Yazılar

  Real Madrid 0-3 FC Barcelona | Türkçe Spiker | 23/12/2017
  Barcelona, Arda Turan’ı Takımdan Gönderme Kararı Aldı İspanyol basını, Katalan ekibi Barcelona’nın Arda Turan’ı kesin olarak
  Bruma, Galatasaray’la Son Maçına Çıkacak Galatasaray’ın transferi konusunda Alman ekibi Leipzig’le anlaştığı Bruma, Atiker Konyaspor’la
  Ziraat Türkiye Kupası’nda Şampiyon Atiker Konyaspor Oldu Ziraat Türkiye Kupası’nda Atiker Konyaspor, finalde Medipol Başakşehir’i
  İETT Futbol Takımı, Dünya Kurumsal Kupa Oyunlarında Şampiyon Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir dönem kaptanlığını yaptığı İETT

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  F.Bahçe’den Yargıtay’a flaş başvuru Etiketler