Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Evlatlığı Evinden Attı

  Evlatlığı Evinden Attı

  Denizli’de bir dönem gayrimenkul zengini olan Şerife Karul, eşiyle evlatlık edindiği kızı E.K. tarafından sokağa atıldı.

  Denizli’de bir dönem gayrimenkul zengini olan 75 yaşındaki Şerife Karul, çocuğu olmadığı için eşiyle evlatlık edindiği kızı 44 yaşındaki E.K. tarafından iddiya göre, sokağa atıldı. Çaresiz kalan yaşlı kadına, 43 yaşındaki yeğeni İbrahim Bozok sahip çıkarak evinin altında oda yapıp, eşyalarını da buraya yerleştirdi.

  GAYRİMENKUL ZENGİNİYDİ

  Kayıhan Mahallesi’nde bir dönem gayrimenkul zengini olan şimdi ise yeğeninin yanına sığınan ve okuma yazma bilmeyen Şerife Karul’un hayatını karartan gelişmeler, 2008 yılında eşi İbrahim Karul’un ölmesiyle başladı. Evlerinin de bulunduğu mahallede toplamı 16 bin metrekareyi bulan çok sayıda arsa başta olmak üzere 4 daire ve 1 işyeri bulunan Şerife Karul, çocukları olmadığı için eşi İbrahim Karul ile evlatlık edinme kararı aldı.

  EVLİLİK HEDİYESİ OLARAK 1 DAİRE 2 ARSA VERDİ

  Karul çifti, 1979 yılında Şerife Karul’un kardeşi Yusuf Bozok’un kızı E.K.’yı küçük yaşta evlat edindi. O dönem büyük bir heyecanla evlatlık edinen ve kucağından yavrusunu düşürmeyip hatıra fotoprafları çekilen Şerife Karul, kızı gibi baktığı E.K.’yı büyütüp evlendirdi. Daha sonra kızına evlilik hediyesi olarak 1 daire ve 2 arsa verdi. Bir süre sonra da Karul ile evlatlık kızının arası açıldı.

  MALLARINI SATIP HAYIR KURUMLARINA BAĞIŞLADI

  Evlat edindiği E.K.’nın 45 yaşındaki eşi H.K. iddiaya göre, tabancayla Şerife Karul ve eşi İbrahim Karul’u tehdit edip, arsaları üzerine yapmasını istedi. Bu duruma öfkelenen İbrahim Karul, arsaların bir kısmını camiye bağışladı, bir kısmını da satıp, elde ettiği parayı hayır kurumlarına dağıttı. İbrahim Karul, 2008 yılında hayatını kaybetti. Karul’un ölümünden bir hafta sonra E.K., mirasını alamadığı gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.

  MİRAS YOLUYLA SATILANLARI ALDI

  Denizli 3’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen miras davası yaklaşık 5 yıl sürdü. E.K., üvey annesi Şerife Karul’a ait 4 daire ile 1 işyerinin ihale yoluyla satılmasını istedi. Mahkeme tarafından atanan bilirkişi dairelerin ve işyerinin 217 bin TL olduğuna karar verdi. Birinci ihalede alıcı çıkmayınca fiyat 113 bin TL’ye düştü, E.K. da, daire ve işyerini satın aldı. Mahkeme, anne Şerife Karul’a satıştan 41 bin TL ödenmesine karar verdi. Mahkemenin sonuçlanmasının ardından, Şerife Karul sahibi olduğu ancak daha sonra mahkeme yoluyla satışa çıkarılıp, kızı tarafından alınan daireden zorla çıkarıldı. Ortada kalan yaşlı kadına, yeğeni İbrahim Bozok, sahip çıktı. Evinin altında Karul’un için oda yapan Bozok, eşyaları da buraya yerleştirdi.

  “KIZIM BENİ SOKAĞA ATTI”

  Yaşadıkları nedeniyle zor günler geçiren Şerife Karul, büyüttüğü evladının kendisini sokağa attığını belirtip, “Bana kardeşimin oğlu sahip çıktı. Evlat edindiğim kızım her yeri satılığa çıkardı. Beni de sokağa attı. Bir de “Dilensin’ diye haber gönderiyor. Ben ona evlendiği dönem, daire ve arsa verdim. Ama o beni oturduğum evden çıkartıp, sokağa attı” dedi.

  “KİMSE SOKAĞA ATILMADI”

  E.K.’nın eşi H.K. ise, açılan miras davası sonrası mahkeme kararıyla dairelerin satışa çıkarıldığını, kimsenin sokağa atılmadığını, Karul’un, daha önce arsa verdiği yeğeni İbrahim Bozok’un evinde kaldığını dile getirdi.

  Okunma Sayısı ; 538

  Evlatlığı Evinden Attı Benzer Yazılar

  Irak Ordusunun Sincar’a İlerlediği Bilgisini Teyit Ettik! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a ilerlediği ve bazı
  Erdoğan’dan Bürokratlara Mesaj: Şikayetler Alıyorum, Versin İstifasını Çeksin Gitsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorumluluk almaktan
  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Evlatlığı Evinden Attı Etiketler