Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Erdoğan’dan TÜSİAD’a çok ağır yanıt!

  Erdoğan'dan TÜSİAD'a çok ağır yanıt!

  Erdoğan’dan TÜSİAD’a çok ağır yanıt!

  Ankara İlçe adayları tanıtımında konuşan Başbakan Erdoğan, TÜSİAD’ın dün yaptığı eleştirilere yanıt verdi. Erdoğan, ‘TÜSİAD’a rağmen iş dünyasındaki baskıyı kaldırdık’ dedi, ihanet suçlaması yaptı.

  İşte Başbakan’ın konuşmasından satır başları

  Keçiören sandıkları patlattığınız gün ayrı olacak. 30 mart seçimlerine biz teşkilat olarak 2 yıl önceden hazırlık yaptık. Son aylarda çalışmalarımıza hız verdik. Büyükşehir Belediye başkan adaylarımızdan, belde başkan adaylarımızdan, meclis üyelerimize kadar çok hassas bir araştırma sürecinden geçtik.

  Bakın şununla gurur duyuyoruz. 81 ilde bize başvuranların sayısı 6 bin 415 aday adayı. Yani adayların 5 katı. Bu arkadaşların tamamı hepsi belediye başkanı olacak kapasitedir.

  Halkın nabzını tuttuk. performansları ölçtük. Temayül yoklamaları yaptık. İl ve ilçe başkanlarımızın, bakanlarımızın, milletvekillerimizin görüşlerini aldık. 81 ilin adaylarını açıkladık. şimdi ilk kez başkent Ankara’da ilçe adaylarımızı tanıtıyoruz. Bazı illerde bakan adaylarımız oralarda ilçe adaylarını tanıttılar.

  Hafta sonu da İstanbul’da ilçe adaylarını tanıtacağız. Açıklandıktan sonra tam kadro sahadaki yerimizi alacağız.

  30 Mart’ta AK Parti’nin ampülüyle tüm Türkiye’yi aydınlatacağız. Ülkemiz ve milletimiz adına bçr dönüm noktası bu seçim. 30 Mart sandık dışı yöntem arayanların boğazında kalacak.

  30 Mart millet egemenliğinden başak yol arayanların kolunu kanadını kıracak. Sandık düşmanlarına gerekli dersi verilecek. 30 Mart Türkiye’de sandığın en güçlü çözüm olduğunu görecekler.

  Adnan Menderes ve arkadaşları düzmece bir mahkeme ile idam edildiler. O gün milli iradeye kast edenlerin ne yaptığını gördük. O gün Menderes ve arkadaşlarını idam edenler şu mesajı vermek istiyorlar. Bizim istediğimiz yolda yürümezseniz sonunuz böyle olur deniyordu. Başbakanları, bakanları böyle korkuttular.

  Bunu hükümetlere karşı bir şantaj olarak kullandılar. Siyaset, yasama ve yürütmeyi ellerinde tuttular. 2002’de bu yola çıkarken ne dedik “Yeter söz de karar da milletin” dedik.

  Sevgili kardeşlerim bu öyle kuru kuru bir slogan değildir. Partimizi kurduğumuz andan itibaren bu ilkeyi asla vazgeçmedik. Hep milletin sözünü savunduk. Milletin egemenliğini küçümseyenlere karşı milleti ve milletin mührünü savunduk.

  Mafya, çete ve cuntayla mücadele ederken bu ilkenin yanında durduk. Komplolara karşı bu slogan maksudmuz oldu. Ne yaptıysak milletle beraber yaptık. Neyin karşısında durduysak, hiç kimsenin hayalini kuramadığı reformları biz gerçekleştirdik.

  Malum bir medya vardı. Emirler alıp istediklerini, holdinglerin faydasına ne lazımsa onu manşet atıyorlardı.

  Ama benim milletim bu manşetlerin dilini çözdü. Bunlara prim vermiyor. Milletime rağmen artık siyaset sahnesinde yer alamıyorlar. Eski günlerine dönmek için çıldırıyorlar.

  TÜSİAD’A AĞIR ELEŞTİRİ rong>

  Dün TÜSİAD başkanı olduğundan farklı bir Türkiye çiziyor. HSYK ile ilgili kanun teklifinden rahatsızlık duyuyormuş.

  Sen neden rahatsızlık duduyorsun. Sen Adalat Bakanı ya da hükümetle görüştün mü? Etrafınızda maaşlı memurlarınız size bunu mu anlattı.

  İşinize geleni yanınızda barındırır, gelmeyeni kapıya koyarsınız. Hükümet, bu ülkenin menfaatlerini korumayan insanları istediği gibi sağa sola atama imkanına sahip mi? Maalesef eli kolu bağlı, biz onları düzenliyoruz. Ey TÜSİAD, ananas meselesinden niye rahatsız değilsin? Uganda’da sizlere rafineri bağlantısı kuranlardan neden rahatsız değilsin?

  Darbe girişimine karşı tavır koymuyorsunuz öyle mi? O zaman bizi karşısınızda bulacaksınız.

  Biz sadece bağımsız yargı demiyoruz. Sadece bağımsız ve tarafsız diyoruz. TÜSİAD şimdiye kadar milletin yanında yer almadı. TÜSİAD’a rağmen iş dünyasındaki baskıyı kaldırdık. Bunlar 1’e 5 kazandı.

  ‘BU ÜLKEYE İHANETTİR’

  120 milyar doları bu ülkeye kim getirdi. Bu TÜSİAD şimdiye kadar hiç samimi davranmadı. Hükümet başarılı ama bizim oyumuz başka yere. Ya vermezsen verme. Bize milletimiz yeter.

  Siz gidin o yolsuzlukları yapanlarla lobi yapmaya devam edin. Şimdiye kadar sustuk bundan sonra susmayacağız. Artık yeri geldiğinde bunları açıklaycağız.

  AK Parti hükümetine bu kadar açık bir şekilde tavır alanlara karşı biz de onlara karşı tavır alacağız. Siz darbeye karşı ses çıkarmadınız bundan sonra bizi karşısında bulacaksınız.

  Dürüst davrandığınız sürece bizi yanınızda bulacaksınız.

  Dönemimizde imkanlarını nerelere götürdüklerini gelip bize açıkladılar. TÜSİAD’ın başkanı kalkıp bu ülkeye yabancı sermaye gelmez demek bu ülkeye ihanettir. Sen hangi yüzle bu hükümetin bakanlarını bu toplantıya çağırırsın. Biz TÜSİAD’a rağmen geldik.

  Biz paralel örgüte karşı da mücadeleye devam edeceğiz. Yabancı sermaye gelmez diyorsun ha. Cevabını alacaksın. 11 yılda 120 milyar dolar getirdik. Bu istikrar ve güven sayesinde yaptık. TÜSİAD’a rağmen yaptık.

  Çeteler temizlendikçe, daha çok sermaye gelecek. Milletimizle çok daha iyisini yapacağız.

  Gündemimizde olan HSYK ile ilgili görüşmeler: Kardeşlerim, biliyorsunuz günlerdir parlementoda, genel kurulda bazı sıkıntılar oluyor. HSYK ve Adalet Kuruluyla ilgili görüşmeler oldu. Cumhurbaşkanı ve diğer partilerle görüşüldü. Sayın Gül’e dedim bu işi anayasa ile çözüleceğini söyledim. Ben bütün partilere arkadaşlarımı gönderdim. CHP hemen açıklamadı. MHP bir çay bile ikram etmedi. Davet ediyorsun be. Arkadaşlarımız BDP’ye gittiler. Önce olumlu sinyal verdiler. Perşembe günü CHP’den cevap geldi. Hayır dediler.

  Bu CHP’nin genel müdürü akşam başka sabah başka konuşur. Dürüst değildir.

  Meclis’te dün istenmeyen işler oldu. Sen Başbakan’a, bakanlara her türlü hakareti et. Sabır sabır sabır nereye kadar. AK Partiller şamar oğlanı değil. Onlar da bir yerden sonra gerekeni yapıyorlar.

  Biz yola çıkarken ne dedik Yolsuzluk, yoksullukla mücadele.

  Hatta bugün bir köşe yazarı zavallı bizi takip edemiyor herhalde. Diyor ki; Erdoğan 6 bin km yaptı. Ey yazar o dediğin 79 yolda yapıldı. Biz 17 bin km yaptık. Yani bizim yaptıklarımıza bunların hayalleri ulaşamıyor.

  Sen yazarsın aç bir karıştır. Sen niye yazmıyorsun orada Marmaray’ı, hızlı treni, kim yaptı. Burslar, krediler, yapılan okulları görme. Hastaneler de aynı şekilde. İlçelerimizde de devame diyor. İçmeye suyunda her yere ulaştık.

  Biz yolsuzlukla mücadelede başarılıyız. Ey Genel müdür sen yolsuzluk klasörü önünde poz verdiğin adamı İstanbul’dan aday yaptın.

  Sana Pazar günü bu yolsuzlukla ilgili sana müsade. Bunu açıklamazsan ben sizin raporunuzu açıklayacağım.

  Sen kalkıp benim oğluma laf ediyorsun. Bugün sen Rahşan affı olmasa başka yerdeydin. Sen bu kaset olayı olmasaydın nerdeydin. Sayın Baykal’a kimlerin komplo kurduğu ortaya çıkıyor. Paralel kasetçiler.

  Okunma Sayısı ; 549

  Erdoğan’dan TÜSİAD’a çok ağır yanıt! Benzer Yazılar

  Irak Ordusunun Sincar’a İlerlediği Bilgisini Teyit Ettik! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a ilerlediği ve bazı
  Erdoğan’dan Bürokratlara Mesaj: Şikayetler Alıyorum, Versin İstifasını Çeksin Gitsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorumluluk almaktan
  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Erdoğan’dan TÜSİAD’a çok ağır yanıt! Etiketler