Burc yorumlari

  • koç burçu
  • boğa burcu
  • ikizler burcu
  • yengeç burcu
  • aslan burcu
  • başak burcu
  • terazi burcu
  • akrep burcu
  • yay burcu
  • oğlak burcu
  • kova burcu
  • balik burcu
  • Erdoğan’dan beddua yanıtı

    Erdoğan'dan beddua yanıtı

    Erdoğan’dan beddua yanıtı

    Başbakan Erdoğan, Pakistan ziyareti öncesi Trabzon havalimanında kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara seslendi. Erdoğan’dan ‘beddua’ yanıtı geldi. Havalimanında Başbakan’ı kefen giymiş bir grup da karşıladı. Erdoğan, ‘Kefenimizle geldik, ölümüne seninleyiz’ pankartı açan AK Partili grupla bir süre sohbet etti.

    İşte Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları:

    “Düşünün, artık ahlak sınırlarını aşmış tipler türedi bu ülkede” ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

    “Devletin içinde paralel yapılaşmaya gayret edenler türedi. Bu çeteler, bu tür örgütler nasıl mafyayı çökerttiysek bu çeteleri de çökertmiştik ama bunların şekli farklı. Şimdi de bunlara geldi sıra. Bunları da çökerteceğiz ve artık nereden gelirse rengi ne olursa olsun asla bu konularda taviz yok, asla. Şunu herkesin bilmesi gerekir: Anayasa’nın çizdiği sınırlar içerisinde, yasama nasıl görevini yapıyorsa yürütme de öyle yapacak, yargı da öyle yapacak. Yalnız bir erk, bir kuvvet görevini yerine getirirken, bir diğeri onun üzerinde baskı oluşturma gayreti içerisine girmesin, girdiği takdirde yasamadaki gücümüzü de kullanırız, yürütmedeki gücümüzü de kullanırız. Bunu sadece hakkın ve halkın talebi için kullanırız. ”

    BUNLAR YÜZDE 50’NİN DİLİNDEN DE ANLAMIYOR

    İktidarları döneminde sadece bir tercih ortaya koyduklarını, bunun da “milletin iradesine saygı” olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları belirtti:

    “Milletin iradesi yolunda 7 seçimde de sizler bize hep destek oldunuz. Sürekli bize verdiğiniz destekle yüzde 34 ile başlayan süreci yüzde 50’ye tırmandırdınız. Ama demek ki bunlar yüzde 50’nin dilinden de anlamıyor. İnanıyorum ki 30 Mart’ta bu çok daha farklı olacak ve bunun adını siz koyacaksınız, milletim koyacak. Öyleyse 30 Mart’a kadar durmak yok yola devam. Buna var mıyız? Anlamayana anlatmamız lazım.”

    ABD’DE HALKBANK’A OPERASYON PLANI YAPILDI

    -Halkbankası’nı yıkmaya çalışıyorlar. Bu oyunun içerisinde yargı da var yürütme de var. Eğer bireysel cezalar varsa bunu yaparsınız. Ama Halk Bankamızı yıkmak için böyle bir yola başvurmak hiç kimsenin haddine değildir. Bunları bu vatanı sevdiklerine ben inanmıyorum. Çünkü Nisan 2013’te ABD’de Halk Bankası’na yönelik bir operasyonun planları yapıldı. Hatta bunu kongreye getirmek istediler. Halk Bankası’nın uluslararası piyasalardaki çalışmalarına ket vurmak istediler. Bunu engelleyince bundan rahatsız oldular. Halk Bankamızı da yedirmeyeceğiz.

    ELİNDE MOLOTOF OLANLA MI KARDEŞSİNİZ

    Birileri, havaalanlarının çıkışlarında bilbordlara yazmışlar. ‘Kardeş olacağız’. Bir tarafa geziciyi koymuş, bir tarafa da polisimizi koymuş, ‘kardeş olacağız’. İyi, güzel kardeş olacaksın da bu nasıl kardeşlik ki öbür taraftan kardeşini lanetleyeceksin, beddua edeceksin. Bu nasıl bir iş? Yani sizin kardeşliğiniz elinde molotofkokteylleriyle dolaşanlara karşı mı? Sizin kardeşliğiniz benim esnafımın camını, çerçevesini indirenlere karşı mı? Sizin kardeşliğiniz bizim polisimize karşı her türlü saldırıyı yapan, aracını, gerecini, milli servetimizi yakıp yıkanlara karşı mı? Biz sabrediyoruz, sabredeceğiz. Ancak devletin içindeki çeteleşmeye de müsaade etmeyeceğiz.”

    “Dualarınız bedduaları sandığa gömecektir”

    AHLAK SINIRLARINI AŞMIŞ TİPLER TÜREDİ
    “Artık ahlak sınırlarını aşmış tipler türedi bu ülkede” diyen Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:
    “Devletin içerisinde paralel yapılaşmaya gayret edenler türedi. Bu çete ve örgütler, nasıl mafyayı çökerttiysek, bu çeteleri de çökertmiştik ama bunların şekli farklı. Şimdi bunlara sıra geldi, bunları da çökerteceğiz. Artık nereden gelirse gelsin, rengi ne olursa olsun asla bu konularda taviz yok. Şunu herkesin bilmesi gerekir; Anayasanın çizdiği sınırlar içerisinde yasama nasıl görevini yapıyorsa yürütmede öyle yapacak, yargıda öyle yapacak. Yalnız bir erk, bir kuvvet görevini yerine getirirken bir diğerinin onun üzerinde baskı oluşturma gayreti içerisine girmesi, girdiği taktirde yasamadaki gücümüzü de kullanırız, yürütmedeki gücümüzü de kullanırız. Bunu sadece hakkın ve halkın talebi için kullanırız. Şunu iyi bilmemiz lazım; biz 11 yıllık mücadelemizde sadece bir tercih ortaya koyduk. Milletin iradesine saygı dedik. Milletin iradesine saygı yolunda her seçimde sizler bize hep destek oldunuz. Sürekli bize verdiğiniz destekle yüzde 34’le başlayan süreci yüzde 50’ye tırmandırdınız. Ama demek ki bunlar yüzde 50’nin dilinden de anlamıyor. İnanıyorum ki 30 Mart’ta bu çok daha farklı olacak. Unun adını milletim koyacak. 30 Mart’a kadar durmak yok yola devam.”
    240 milyar dolar milli gelirle yol çıktıklarını ve şu anda bu rakamın 800 milyar dolara ulaştığını anlatan Başbakan Erdoğan, “Yolsuzlukların olduğu bir iktidarda siz bunu yapabilir miydiniz?” diye sordu.

    BUNLARIN BU VATANI, MİLLETİ SEVDİKLERİNE İNANMIYORUM
    Başbakan Erdoğan, Merkez Bankası’nın 27.5 milyar doları varken bu rakamı rekor kırarak 136 milyar dolara çıkardıklarını belirtti. Konuşmasında geçmiş dönem iktidarlarını eleştiren Erdoğan şöyle devam etti:
    “Yolsuzlukların olduğu bir ülkede bir taraftan IMF’yi sıfırlayacaksın, bir taraftan Merkez Bankası’nı bu kadar güçlü hale getireceksin. Bir taraftan son çeyrekte 4.4’lük bir büyüme ile toplamında yüzde 4’lük bir büyümeyi yakalayacaksın. Dünyanın ilk 5’inin içerisine gireceksin. Utanmadan, sıkılmadan yolsuzluktan bahsedeceksin. Biz geçmişteki CHP iktidarlarına da benzemeyiz, MHP iktidarlarına da benzemeyiz. MHP konuşuyor. Sen ne konuşuyorsun bir defa? Sana millet 5 yıllığa iktidar verdi, 3.5 yılda bırakıp kaçtın. Niye, yönetecek mecalleri kalmadı. Çünkü Ziraat ve Halk Bankası’nı batırdılar, görev zararı yazdılar. Rakam 46 milyar dolara ulaştı. Bütün bunlar aşıldı. İki bankada en karlı bankalar içerisine girdi. Böyle bir noktadayız. Şimdi halk Bankası’nı yıkmaya çalışıyorlar. Bu oyunun içerisinde yargı ve yürütmede var. Biz buna evet diyebilir miyiz? Eğer bireysel cezalar varsa bunu yaparsınız. Ama Halk Bankamızı yıkmak için böyle bir yola başvurmak hiç kimsenin haddine değildir. Bunların bu milleti, bu vatanı sevdiklerine inanmıyorum. Çünkü Nisan 2013’de ABD’de Halk Bankası’na yönelik bir operasyonun projeleri hazırlandı, planları yapıldı. Bunu kongreye getirmek istediler. Halk Bankası’nın uluslararası piyasalardaki çalışmalarına ket vurmak istediler. Bunu engelleyince rahatsız oldular. Bu oyuna gelmedik, gelmiyoruz ve Halk bankasını da yedirmeyeceğiz. Kusura bakmasınlar.”

    BİZ MÜSLÜMANIN HİDAYETİNİN ARTMASI İÇİN DUA EDERİZ, LANETİ İÇİN DEĞİL
    Konuşması sırasında sözleri ‘Dik dur eğilme, beddualar gelse de’ sloganları ile kesilen Erdoğan, “Biz Müslüman’a lanetle emrolunmuş bir topluluk değiliz. Biz Müslüman’ın hidayetinin artması için dua ederiz, laneti için değil. Lanet Müslümanlar arasında öyle berbat bir tezgahtır ki bumerang gibi döner, onu yapana gider. Bu bakımdan çok hassas ve dikkatli olmamız lazım. Bin düşünüp bir konuşmak var ya, öyle yapmamız lazım. Bu makamlar gelip geçicidir. Hangi makamda olursak olalım yarın anıldığımızda hayırla yad edilmek çok önemli. Bu milletin bölünmesi var ya, bu çok tehlikeli. Milletimizin bölünmesine vesile olanlar iflah etmez. Onun için çok düşünmeleri lazım. Kardeş olacağız dedim. Birileri havaalanlarının çıkışlarında bilboardlara yazmışlar; ‘Kardeş olacağız’. Bir tarafa geziciyi koymuş, bir tarafa polisimizi; ‘kardeş olacağız.’ İyi, güzel, kardeş olacaksın da bu nasıl kardeşlik ki öbür taraftan kardeşinizi lanetleyeceksin, beddua edeceksin? Bu nasıl iş? Sizin kardeşliğiniz elinde molotof kokteyli ile dolaşanlara karşı mı? Sizin kardeşliğiniz benim esnafımın camını çerçevesini indirenlere karşı mı? Sizin kardeşliğiniz bizim polisimize karşı her türlü saldırıyı yapan, aracını, gerecini, milli servetini yakıp yıkanlara karşı mı? Kardeşlerim, ama biz sabrediyoruz, sabredeceğiz. Ancak devletin içerisindeki çeteleşmeye de müsaade etmeyeceğiz” dedi.

    KEFENİMİZLE GELDİK, ÖLÜMÜNE SENİNLEYİZ
    Bu arada, AK Parti Çarşıbaşı İlçesi Gençlik kolları üyesi yaklaşık 15 kişinin, üzerlerinde sembolik beyaz örtü ile geldikleri havalimanında, ‘Kefenimizle geldik, ölümüne seninleyiz’ pankartı açması dikkat çekti. Başbakan Erdoğan’dan önce alana gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da, vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ile karşılandı.
    Başbakan Erdoğan daha sonra uçakla Pakistan’a hareket etti

    Okunma Sayısı ; 542

    Erdoğan’dan beddua yanıtı Benzer Yazılar

    Irak Ordusunun Sincar’a İlerlediği Bilgisini Teyit Ettik! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a ilerlediği ve bazı
    Erdoğan’dan Bürokratlara Mesaj: Şikayetler Alıyorum, Versin İstifasını Çeksin Gitsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorumluluk almaktan
    Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
    Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
    Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı

    Toplam 0 Yorum Yapılmış

    Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
    Erdoğan’dan beddua yanıtı Etiketler