Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk

  En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk

  En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk

  Organ nakli ve çocuk cerrahisindeki başarılarıyla dünya çapında tanınan Memorial Şişli Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, Amerika’da web dünyasının en prestijli kuruluşlarından “Top Master’s in Healthcare Administration” tarafından “Dünyanın Yaşayan En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahından Biri” seçildi.

  Tıp alanında en iyi isimleri belirleyerek doktorların kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olan ve eğitim programları ile sağlık kuruluşlarına ücretsiz bilgi sağlayan bu saygın kuruluşun web sitesinde yayımladığı çalışmada, dünyada çocukların hayatlarını kurtaran ve kendi tıp alanlarını kökten değiştiren yeniliklere imza atmış 20 tıp doktorunun kariyer başarıları anlatılıyor.
  Listede adı geçen tüm cerrahlar çocuk cerrahisi alanında tıp bilimine büyük katkılar yapmış ve bu tıp alanını sonsuza kadar değiştirmiş kişiler olarak aktarılıyor. Organ nakli, fetal ve çocuk cerrahisi, kalp ameliyatları, göz, kafa ve yüz cerrahisi, plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanlarına büyük katkıları bulunan bu doktorlar, yeni yöntemlerin geliştirilmesine öncülük eden sıra dışı cerrahlar olarak tanıtılıyor.
  “Çocukların gülümsemesini görmek her şeyden değerli”
  Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, “Dünyanın Yaşayan En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahından Biri” olarak gösterilmesinin kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu şu sözlerle dile getiriyor:
  “Dünyada çocukların cerrahi olarak tedavi edilmesinde çok önemli buluşları olan isimlerle aynı listede olduğumu görmek benim için büyük bir onur. Bu mutluluğu hem Amerika’da çalıştığım dönemde başında bulunduğum ekibe hem de şu anda aynı yolda birlikte yürüdüğüm arkadaşlarıma borçluyum. 8 senedir çalıştığım Memorial Şişli Hastanesi’nde çocuk böbrek ve karaciğer ameliyatlarında dünya standartlarının üzerinde başarılara imza attık. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve hasta bir çocuğun iyileşip gülümsemesini görmek bizim için çok değerli. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, bunları en iyi şekilde uygulamayı ilke edinen bir ekibin başında olmak, ülkemin adını bu şekilde dünyaya duyurmak meslek hayatımın en önemli dönüm noktalarından biri”
  “Dünyada ilkleri gerçekleştiren Türk cerrah”
  Top Master’s in Healthcare Administration alfabetik olarak yayınladığı listede Prof. Dr. Münci Kalayoğlu’nu şöyle tanımlıyor:
  Prof. Dr. Münci Kalayoğlu halen Memorial Şişli Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bu göreve başlamadan önce Pittsburg Çocuk Hastanesi’nde başarılı çalışmaları ile öne çıkmış ve daha sonra Wisconsin Üniversitesi’nde “Karaciğer Transplantasyonu Programı”nı kurmuştur. Öncü bir çocuk cerrahı olarak, 2500’den fazla hastada karaciğer nakli gerçekleştirmiştir. Bunların içerisinde Wisconsin Eyaleti’nde ilk karaciğer nakli operasyonu, Wisconsin Eyaleti’nin ilk reduced-size karaciğer nakli, ilk cluster nakli(karındaki tüm organların nakli), erişkinden erişkine ilk canlı karaciğer nakli, ilk çocuk karaciğer nakli ve eyaletteki en küçük çocuğa gerçekleştirilen karaciğer nakli operasyonları sayılmaktadır. Wisconsin Eyaleti’nde gerçekleştirilen ilk ve tek siyam ikizlerinin ayrılması ameliyatını da gerçekleştirmiştir. Prof. Dr. Kalayoğlu, organ nakli alanında çığır açan ve organların daha uzun süre saklanmasına imkan sağlayan Belzer UW koruma sıvısının geliştirilmesine de öncülük etmiştir”

  Okunma Sayısı ; 486

  En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk Benzer Yazılar

  Cildiniz soğuk havalardan etkilenmesin! Soğuk havalardan en çok etkilenen cildiniz için kış aylarında önlem almayı unutmayın. Kış aylarına
  Beş maddede sağlıklı gözler Anneniz haklıydı: Havuç gözleriniz için çok faydalı! Ama en az onun kadar faydalı başka besinler de var… 1.
  Çoğu ağrılarımızın nedeni “cep telefonları” Elektronik cihazların yaşamımızı işgal etmesi gibi bir olayla karşı karşıya olduğumuzu
  Adet kanamasının gecikmesinin nedenleri Hamilelik, emzirme ve menopoz gibi fiziksel oluşumların dışında adet kanamasının gecikmesinin türlü
  Açık renk gözlülere yaz için kötü haber! Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, açık renkli kişilerin güneşten daha fazla etkilendiklerini

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk Etiketler