Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • El Kaide’den Alevilere katliam

  El Kaide'den Alevilere katliam

  El Kaide’den Alevilere katliam

  Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 40 kişinin öldüğü öne sürüldü

  Suriye’de El Kaide bağlantılı Cund el Aksa Tugayı adlı grubun, Alevi Kasabası Maan’a düzenlediği saldırıda kadın ve çocukların da bulunduğu 40 kişinin öldüğü öne sürüldü.

  Merkezi Londa’da bulunan Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, terör örgütü El Kaide bağlantılı militanların, pazar günü Hama yakınlarında, Alevilerin yaşadığı Maan Kasabası’nda onlarca sivili öldürdüğünü duyurdu. Suriye resmi medyasının “katliam” olarak tanımladığı olayı Cund el Aksa Tugayı’na bağlı militanların gerçekleştirdiği belirtiliyor.

  Kasabada yaşayan sivillerin büyük bölümünün saldırı öncesinde tahliye edildiğini kaydeden örgüt sözcüsü Rami Abdurrahman, saldırıda en az 40 kişinin öldüğünü, ölenlerin yarısının kasabayı savunmaya çalışan erkekler, kalanlarınsa aynı aileden oldukları belirtilen kadın ve çocuklar olduğunu kaydetti.

  IŞİD GERİ ÇEKİLDİ
  Öte yandan El Kaide’nin geçtiğimiz günlerde bağını koparttığı cihatçı “Irak Şam İslam Devleti” (IŞİD) grubunun, petro ve doğalgaz sahalarının bulunduğu Deyr ez Zor bölgesinden çekildiği iddia edildi. IŞİD militanları, başta Nusra Cephesi olmak üzere diğer cihatçı gruplarla bölgeki enerji kaynaklarının denetimi için uzun süredir mücadele ediyordu.

  SINIRDA ‘TERÖR TEHDİDİ’

  Times Gazetesi, Batılı ülkelerin Türkiye-Suriye sınırından kaynaklanan yeni bir terör saldırısı tehdidiyle karşı karşıya olduğunu yazdı. Türkiye’nin Suriye’yle olan 900 kilometrelik sınırının, ABD’li ve Avrupa istihbarat servislerine bağlı ajanlarla dolu olduğunu vurgulayan gazete, Müslüman kökenli Batılı cihatçıların, Suriye’de çatıştıktan sonra ülkelerine dönmesinin istihbarat servislerinde endişeye yol açtığını kaydetti.

  MÜZAKERE DEVAM EDİYOR

  Suriye’deki iç savaşı sona erdirmeyi amaçlayan Cenevre barış görüşmelerinin ikinci turu dün başladı. Görüşmelerin dünkü ayağında, ülkedeki şiddetin ve terörizmin durdurulması ile geçiş hükümetinin kurulması konularının ele alındığı belirtildi. BM Cenevre Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi’nin, Suriye muhalefetinin başmüzakerecisi Hadi el-Bahra ve Beşar Esad rejiminin başmüzakerecisi Büyükelçi Beşşar Caferi’nin başkanlık ettiği heyetlerle ayrı ayrı görüştüğü kaydedildi.

  Bu arada muhalefet kanadı, dünkü görüşmelerde ilk kez Suriye’de sıcak çatışmaya katılan grupların temsilcilerini de getirdi. “Askeriye ve güvenlik” birimlerinden 7 sivil üyenin Suriye Ulusal Koalisyonu’nun heyetine katıldığını ifade edildi.

  RESALT
  Deyr ez Zor’da Beşar Esad’ın babası Hafız el Esad’ın üzerine ayakkabılar konulmuş bir büstü.
  RESALT
  Birleşmiş Milletleri, taciz ateşine karşın hafta sonunda Humus’tan gerçekleştirilen tahliyelerde kentten 600 sivilin çıkarıldığını duyurdu.

  Okunma Sayısı ; 738

  El Kaide’den Alevilere katliam Benzer Yazılar

  Irak Ordusunun Sincar’a İlerlediği Bilgisini Teyit Ettik! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a ilerlediği ve bazı
  Erdoğan’dan Bürokratlara Mesaj: Şikayetler Alıyorum, Versin İstifasını Çeksin Gitsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorumluluk almaktan
  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  El Kaide’den Alevilere katliam Etiketler