Dünyayı kandırdı!

GezeGen GezeGen     29-05-15     Dünya     Dünyayı kandırdı!     103 Defa Okundu

Dünyayı kandırdı!

Dünyayı kandırdı!

Denizaltından kıtalararası nükleer füze fırlattığını iddia eden Kuzey Kore’nin ‘montaj’la dünyaya oyun oynadığı öne sürüldü.

Kuzey Kore denizaltıdan kıtalararası nükleer başlıklı füze fırlattığını iddia ediyor. Denizaltıdan yapılan nükleer füze denemesini Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un bizzat yönettiği görüntüler yayınlandı. Görüntülerin “montaj” olduğunu ileri süren uzmanlar, Kuzey Kore’nin nükleer pazarlıkta elini güçlendirmek için her zamanki Oyunu yine sahnelediğini belirtiyor.

Kuzey Kore bu ay denizaltıdan balistik füze fırlatma denemesi yaptığını ve uzun süredir füzeye yerleştirilebilecek kadar küçük nükleer başlıklara sahip olduğunu açıkladı.

Kuzey Kore devlet ajansı KCNA tarafından yayınlanan görüntülerde, denizaltıdaki nükleer denemeyi bizzat Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un yönettiği görülüyor.

Batılı uzmanlar, Kuzey Kore devlet ajansı KCNA tarafından yayınlanan bu görüntülerin “montaj” olduğunu iddia ediyor.

Video görüntülerinde, test edildiği iddia edilen kıtalararası balistik füze, deniz yüzeyinden gökyüzüne doğru fırlatılırken Kuzey Kore lideri Kim de, kurmaylarıyla birlikte takip ediyor.

Batılı uzmanlar, Kuzey Kore’nin denizaltıdan nükleer füze deneme kapasitesinin bulunmadığını, KCNA tarafından yayınlanan görüntülerin montaj olduğunu ileri sürüyor.

ESRARENGİZ PLATFORM
Havacılık uzmanları Markus Schiller ve Robert Schmucker, Kuzey Kore tarafından yayınlanan görüntüler üzerinde “çok ince bir çalışma” yapıldığını iddia etti. Uydu fotoğraflarına bakıldığında ise ortaya daha farklı bir görüntü çıkıyor.

Kuzey Kore daha önce de kıtalararası nükleer başlıklı füze denemesi yaptığını ileri sürmüştü.

Denizaltıdan nükleer füze fırlatıldığı iddia edilen bölgede, denizin yüzeyinde bir platform bulunuyor. Kuzey Kore’nin balistik füzeyi bu platform üzerinde fırlattığı ve daha sonra görüntüleri çok ince bir montajlayarak, denizaltıdan fırlatılmış gibi gösterdiği ileri sürülüyor.

SUYUN HAREKETLERİ İNCELENDİ
Batılı uzmanlar, füzenin deniz yüzeyine çıktığı sırada suyun hareketi üzerinde de çalışma yaptı. Suyun hareketlerinde de, görüntünün “montaj” olduğunun açıkça görüldüğü iddia edildi.

Güney Kore ise, Batılı uzmanlardan farklı düşünüyor. BM Güvenlik Konseyi’nden (BMGK) Kuzey Kore’nin denizaltıdan fırlatılan balistik füze denemeleri yaptığı iddiasının araştırılmasını talep eden Güney Kore, Kuzey Kore’nin nükleer ilerlemesinin “ciddiyetinin” farkında olduklarını dile getirdi.

“MONTAJ” YENİ “OYUN” ESKİ
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un Batı ile yapacağı olası nükleer müzakerelerde elini güçlendirmek için denizaltıdan balistik füze fırlatığı oyununu sahnelediği ve yine “montaj” görüntülere başvurduğu belirtiliyor. Kuzey Kore daha önce de defalarda “montaj” görüntü oyununa başvurmuştu.

Kuzey Kore’nin BM Güvenlik Konseyi kararları çerçevesinde balistik füze teknolojisi geliştirmesi yasak.

alıntı

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.