Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Davutoğlu’ndan HDP’ye davet yok

  Davutoğlu'ndan HDP'ye davet yok

  Davutoğlu’ndan HDP’ye davet yok

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, MYK sonrası basın açıklaması yaptı.

  Başbakan Davutoğlu yaptığı açıklamada; “Okullar 14 Eylül yerine açılışı 28 Eylül gününe ertelendi.” dedi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Sıkıyönetim” ilan edilmesi yönündeki açıklamalarını değerlendiren Davutoğlu, “Sıkıyönetim açıklaması ile milletimizin demokrasiye olan güvenini sarsmak siyasi sorumsuzluktur” dedi.

  Davutoğlu “Pazartesinden önce Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile biraraya gelmeye ve omuz omuza ülkeyi seçime götürmeye çağırıyorum” çağrısında bulunurken “Şehitlere gereken saygı göstermeyen HDP’nin bu çağrıda karşılığı yoktur” mesajı verdi.

  Davutoğlu, “HDP ile aynı hükümette olmak benim iradi bir tercihim değil Anayasal zorunluluktur. Müsebibi de CHP ve MHP olur” diye konuştu.

  Davutoğlu’un konuşmasından satır başları

  Şehit haberlerinden duyduğu üzüntüyü ifade eden Davutoğlu, “Ülkemiz kritik bir süreçten son derece hayati sınamalardan geçiyor. Üzerimize gelen terör saldırıları karşısında kararlığımız hiçbir tereddüt göstermeden sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

  7 Haziran’da kritik bir tablo ortaya çıktı. Son hükmü verecek millettir. 8 Haziran’dan buyana tam bir sorumluluk duygusuyla gereğini yapmak için büyük çaba sarf ettik.

  Aynı anda 3 terör örgütüne karşı yürüttüğümüz mücadele kararlılıkla sürecektir.

  Biz hem hükümet korumak için çaba sarfettik hem de ülkeyi yönetmeye çalıştık.

  Attığımız adımlara halkımız şahittir.

  7 Haziran’dan beri ne dediysek onun arkasındayız. Diğer siyasi partileri rencide edecek sözler de ağzımızdan çıkmayacak

  “KİMSE BİZE KOALİSYON TEKLİFİ GELMEDİ DİYEMEZ”

  CHP ile MHP ile ve HDP ile ilk tur görüşmeleri yaptık

  CHP ile daha derinlikli ve daha geniş kapsamlı görüştük. Bu nedenle bize koalisyon teklifi gelmedi denilemez.

  Kılıçdaroğlu’na seçim hükümeti teklifinde bulunduk. Kabul edilmeyince de saygıyla da karşıladık.

  BAHÇELİ’YE SIKI YÖNETİM TEPKİSİ

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Sıkıyönetim” ilan edilmesi yönündeki açıklamalarını değerlendiren Davutoğlu, “Güvenlik sorunları olduğunda gerekli tedbirler alınır. Sıkıyönetim açıklaması ile milletimizin demokrasiye olan güvenini sarsmak siyasi sorumsuzluktur. Demokrasinin baskı altına alınmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

  HDP’YE TEPKİ…

  HDP’ye dönük olarak da, onun sırtını dayadığını iddia ettiği örgütlere dönük olarak da söylüyorum, Türkiye’de demokrasiyi korumak için alınması gereken her türlü güvenlik tedbirini, önlemi alacağız ama asla Türkiye’de demokrasinin askıya alınmasına izin vermeyeceğiz.”

  KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ İLE BİR ARAYA GELMEYE HAZIRIM

  “Ben bütün siyasi partilere bir çağrıda bulunmak istiyorum. 24 Ağustos günü gelmeden önce, TBMM içinden bir hükümet çıkamadığı için Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümet çıkmaması dolayısıyla erken seçim kararı almasına mahal bırakmaksızın gelin biz görevimizi yapalım ve TBMM içinden bir hükümeti, erken seçim kararını da TBMM içinde alarak biz vazifemizi yapalım”

  Buradan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye çağrıda bulunuyorum. Bir araya gelelim. İsterlerse mübarek cumadan sonra ilk mecliste buluşalım. Oturup konuşalım.

  “Şehitlere saygı göstermeyen HDP’nin bu çağrıda karşılığı yoktur”

  Artık uzun süreli bir koalisyonun olmayacağı ortaya çıkmıştır. Halkımıza giderken birbirini suçlamış olarak değil terörle mücadele etmiş liderler olarak gidelim. 2 ay aynı masa etrafında oturamayacak mıyız? Cumhurbaşkanı’nın bir karar almasına gerek kalmadan çözelim. Bu olursa milletimize umut gelir, ekonomiye cansuyu olur.

  Cumhurbaşkanımızın karar alması sonucunda bütün partilerin bu hükümette yer alması çağrısında bulunuyorum.

  MHP buna ilk andan itibaren katılmayacağını söyledi. CHP’den de aynı açıklama geldi bu beni üzdü. Demokrasi yerine sıkıyönetim isteyenlerin seçim meydanlarına çıkma şansı kalmaz.

  BÜTÜN PARTİLER BU HÜKÜMETTE YER ALSIN

  : “Cumhurbaşkanımızın karar alması durumunda, Anayasa’nın 114 ve 116’ncı maddelerinin ruhuna ve mantığına uygun olarak, bütün partilerin bu hükümette yer alması çağrısında bulunuyorum. Hiçbir bahane göstermeden, hiçbir gerekçeyle birinin diğerini dışlamasına izin vermeden, madem ki bu kadar büyük sınamalarla karşı karşıyayız, madem ki böyle bir karar alınmak zorunda kaldı, bütün Meclis’i temsil eden bir tabloyla hükümet kuralım diyorum.”

  “Kimse gelmezse gelmesin, biz ne denirse denilsin bu ağır sorumluluğu üstleniriz, bedeli ne olursa olsun teröre karşı milletimizin bekası için verdiğimiz mücadeleyi yürütürüz. Seçimde kaybetsek dahi alınması gereken karardan bir an dahi feragat etmeyiz.”

  PAZARTESİDEN ÖNCE BİR ARAYA GELELİM

  Pazartesinden önce Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile bir araya gelmeye ve omuz omuza ülkeyi seçime götürmeye çağırıyorum.

  OKULLAR 28 EYLÜL’DE AÇILACAK
  Başbakan Davutoğlu yaptığı açıklamada; “Okullar 14 Eylül yerine açılışı 28 Eylül gününe ertelendi.” dedi

  Okunma Sayısı ; 520

  Davutoğlu’ndan HDP’ye davet yok Benzer Yazılar

  Irak Ordusunun Sincar’a İlerlediği Bilgisini Teyit Ettik! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a ilerlediği ve bazı
  Erdoğan’dan Bürokratlara Mesaj: Şikayetler Alıyorum, Versin İstifasını Çeksin Gitsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorumluluk almaktan
  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Davutoğlu’ndan HDP’ye davet yok Etiketler