Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak

  Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak

  Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Bütün dünya mazlumlarına sahip çıkmaya çalışan bu hükümete bu muamele yakışır mıydı? Nerede bir hata yapıldı? Omuz omuza verdiğimiz kardeşlerimizden, bu hükümeti zaaf içinde göstermek için bu derece büyük çaba göstermeye değer miydi?” dedi.

  Davutoğlu, AK Parti Mersin İl Başkanlığınca Mersin Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, zihinlerinde, dünyanın politikasına yön veren, mazlumların kalbine şefkat, zalimlere korku salan bir Türkiye olduğunu söyledi.

  Bundan 10 yıl sonra 2013’ü hatırlayacak olanların, “Gezi ve 17 Aralık ile başlayan manipülasyonu” aklına getirmeyeceğini vurgulayan Davutoğlu, o senenin, çözüm süreci, birlik ve beraberlikle anılacağını ifade etti.

  Davutoğlu, geçen yılın, IMF borçlarının sıfırlandığı bir sene olarak hatırlanacağını dile getirerek, “Bazı manipülasyon meraklıları 2013’ü hatırlarken Gezi manipülasyonuna, 17 Aralık manipülasyonuna atıfta bulunmaya gayret edecekler ama bu aziz milletimiz biliyor ki bu yıl tarihe çözüm süreciyle geçecek” değerlendirmesinde bulundu.

  Birilerinin iki kardeşi birbirine kırdırmak isteyebileceği uyarısında bulunan Davutoğlu, milletin geçen yılı, hiçbir eve şehit acısı düşmemiş altın bir yıl olarak anacağını bildirdi.

  Güçlü demokrasinin, halk iradesine dayanan, gücünü halktan alan devlet idaresi olduğunu dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti:

  “İşte son dönemlerde yıpratılmaya çalışılan, zaafa uğratılmaya çalışılan şey; bu milli irade kavramıdır. Bu milli irade kavramı sarsılırsa bütün güç damarlarınız zayıflar. Bu milli iradeye sonuna kadar sahip çıkacağız. Çözüm sürecinden ve onun getirdiği milli birlik atmosferinden rahatsız olanlara fırsat vermeyeceğiz. Türkiye, güçlü bir devlettir. Allah devlete ve millete zeval vermesin. Devlete ve millete zarar vermek isteyenler hangi kesimden, hangi çevreden olursa olsun, bu ülkeyi zaaf içinde göstermek isteyenlere karşı başımız her zamankinden daha dik, yüreğimiz her zamankinden daha cesur atacak. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Hiç kimse bizi zaaf içerisinde gösteremez.”

  “SİZE BİR ŞEY OLURSA BİZE KİM SAHİP ÇIKACAK?”

  Davutoğlu, teşkilat üyelerinin, özgüvenlerini kaybetmemesi gerektiğini belirterek, bazı kesimlerin operasyonlarla özgüvenlerini sarsmak istediğini söyledi.

  Geçen yıl 17 Aralık’tan sonra dünyanın her yanından kendilerini arayanların, “Size bir şey olursa bize kim sahip çıkacak?” dediğini aktaran Davutoğlu, şöyle konuştu:

  “Yüreğinde bir nebze tarih bilinci olan kardeşlerime sesleniyorum; buna değer miydi? Bütün dünya mazlumlarına sahip çıkmaya çalışan bu hükümete bu muamele yakışır mıydı? Nerede bir hata yapıldı? Omuz omuza verdiğimiz kardeşlerimizden, bu hükümeti zaaf içinde göstermek için bu derece büyük çaba göstermeye değer miydi? Suriyeli mazlumlar bizden yardım beklerken oraya, Türkmenlere yardıma giden tırı durdurmak için operasyon yapmaya değer miydi? Hiçbir şey bir lokma haramın boğazımızdan geçmesine gerekçe teşkil etmez. Allah, bu boğazlardan haram geçireceğine bu başı bu vücuttan ayırsın daha yeğdir.”

  Her türlü hesaba açık olduklarına dikkati çeken Davutoğlu, devleti zaafa uğratacak herkesten hesap sormaya da hazır olduklarını bildirdi.

  Partililerin halkla iletişimini kaybetmemesi gerektiğini kaydeden Davutoğlu, milletle aralarındaki kuvvetli bağın çözülmesini ve akıllarına şüphe girmesini isteyenler olduğunu dile getirdi.

  Davutoğlu, yolsuzluklar bağlamında bir yanlışlık olursa o kişiden önce hesabı kendilerinin soracağını ancak bunlar bahane edilerek bir zulüm yapılırsa buna da kendilerinin karşı duracağını sözlerine ekledi.

  Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’na geçen Davutoğlu, Suriye’deki mağdurlara gıda ve giyecek taşıyan yardım tırını uğurladı.

  Okunma Sayısı ; 529

  Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak Benzer Yazılar

  Fetö Elebaşı Gülen, Hangi Şartta Türkiye’ye Geleceğini Açıkladı Darbeci Sisi yanlısı Mısır gazetesine konuşan FETÖ lideri terörist
  Çorum’da Temizlik İşçilerinin Bulduğu “Yardım Edin” Notu, Polisi Alarma Geçirdi Çorum’da temizlik işçilerinin caddede
  Eylül’e Tecavüz Edip Boğan Şüpheliyi Kendi Sözleri Ele Vermiş Yalova‘nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesinde dün cesedi
  Yangına Aldırmayan İşçiler, İtfaiye Işığında Sahur Yaptı Bursa’da iftar saati yanan 2 katlı ahşap depo, sahurda tekrar alev aldı. Çevre
  Şırnak’ta Düşen Helikopterde Şehit Olan Askerlerin Kimlikleri Belli Oldu Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalktıktan

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak Etiketler