Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Daha güzel bir profil fotoğrafı için estetik talepleri arttı!

  Daha güzel bir profil fotoğrafı için estetik talepleri arttı!

  Daha güzel bir profil fotoğrafı için estetik talepleri arttı!

  Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri’nden Opr. Dr. Hakan Gence, sosyal medyadaki profil fotoğraflarının tüm dünya tarafından görüntülendiğini belirterek, kullanıcıların daha güzel görünmek için estetik operasyon geçirdiğini söyledi.

  Hayatımızın önemli bir parçası olan sosyal medyada vaktimizin büyük bir kısmını geçiriyoruz. Tüm dünyadaki sosyal medya kullanıcıları ile yazılı, sesli ve görüntülü konuşma yapıyor, fotoğraf ve video paylaşabiliyoruz. Kullanıcılar sosyal medya sitelerinde en güzel fotoğraflarını profil kısmında paylaşırken bazı kullanıcılar ise bu bölüme ya ünlülerin fotoğraflarını ya da doğa fotoğraflarını ekliyor.

  Sosyal medyadan plastik cerrahlara ulaşıyorlar
  Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri’nden Opr. Dr. Hakan Gence, Oxford Üniversitesi’nin ‘Selfie’ kelimesini yılın kelimesi seçtiğini ve bu kelimenin bir kimsenin cep telefonuyla veya fotoğraf makinesiyle kendi fotoğrafını çekip sosyal medyaya yüklemesini ifade ettiğini belirtti. Facebook, Skype, Instagram, Twitter, FaceTime gibi sosyal medya araçlarına fotoğraflarını yükleyen bazı kişilerde fiziksel özellikleri nedeniyle gerginlik oluştuğunu anlatan Opr. Dr. Gence, son yıllarda plastik cerrahi uzmanlarına, sosyal medya uygulamalarından direkt ulaşarak yapılan tavsiye ve bilgilendirme talebinde ciddi bir artış olduğunu vurguladı.

  Burun estetiği isteyenler fotoğraf çektirmiyorlar
  Opr. Dr. Hakan Gence, sosyal medyada kişinin bir fotoğrafla tüm dünyaya ulaşabildiğini belirterek, “Bu durum kişilerin fiziki açıdan rahatsız olduğu bölgelerini gözünün önüne getirebiliyor” diye konuştu. Sosyal medyayı kullanan birçok kişiden ‘Kendi fotoğraflarımdan nefret ediyorum, tabi ki photoshop kullanıyorum’ cümlesinin duyulabileceğini vurgulayan Opr. Dr. Gence, şöyle konuştu: “Photoshop ve bunun gibi fotoğraf düzeltici uygulamaları kullanma ihtiyacı sizi mutsuz edecektir. Belki bu yüzdendir ki burun estetiği için başvuran hastalarımın büyük bir kısmı asla yandan fotoğraf çekilmesine izin vermediklerini belirtir. İnsanlarla yüzyüze temasta bulunmaya çalıştıklarını, yandan görüntülerinden ciddi rahatsızlık çektiklerini dile getirirler.”

  İdeal güzelliğine nasıl ulaşılır?
  Opr. Dr. Hakan Gence, sosyal medyada yer alan profil fotoğrafında güzel ve çekici görünmenin yüzdeki ideal güzelliğe ulaşarak mümkün olabileceğini ifade etti. Kemerli ve uzun burun, küçük ve geride bulunan çene ile çöken elmacık kemiklerinin düzeltilmesi için plastik cerraha başvurmanın ideal güzelliğe ulaşmak için ilk adım olduğunu kaydeden Opr. Dr. Gence, “İşte tüm bu uygulamalar ‘Profiloplasti’ denilen terimi ortaya çıkartmıştır. Hedef, yüzdeki ideal güzelliğe ulaşmak ve parçaları bir bütün olarak değerlendirmektir. Burun, dudak, yanaklar, çene, alın, kaşlar ve boyun aynı anda değerlendirmeye alınır ve estetik cerrahi uygulamalarına tüm bu analizlerin sonucuna göre karar verilir.”

  Opr. Dr. Gence, ideal güzelliğe ulaşmak yüze yapılan uygulamaları şöyle anlattı:
  Alın: Bu bölge çok düzse yağ enjeksiyonları ile dış bükey bir şekil verilebilir. Saç çizgisi çok aşağıda yerleşmiş olan hem erkek hem de kadınlarda epilasyon ile saçların alınması sağlanarak dar alın daha geniş bir hale getirilebilir ya da saçların dökülmesi sonucunda saç çizgisinin gerilediği durumlarda saç ekimi yapılabilir.

  Kaşlar: Düşük görünümlü kaşlara botoks ve yağ enjeksiyonları gibi uygulamalar yapılabilir. Kaş asma operasyonları ile kaşlar ideal pozisyonlarına getirilebilir.
  Burun: Rinoplasti adı verilen burun estetiği işlemi ile burun küçültülebilir, büyültülebilir, ucu kaldırılıp indirilebilir, burun delikleri ideal büyüklüklerine getirilebilir, burun içi ve dışına ait eğrilikler düzeltilip hem estetik hem de fonksiyonel yönden güzel bir burun görüntüsü sağlanabilir.
  Yanaklar: Yaşlı yüzde sarkmış olan yanaklar asılarak kaldırılabilir ya da şişman görünümlü yanaklar daha zayıf görünümlü hale getirilebilir. Elmacık kemikleri belirginleştirilebilir. Yanaklara dolgu yapılarak yüze daha dinlenmiş bir ifade verilebilir.
  Dudaklar: Anatomik olarak üst dudak hafifçe alt dudağın (1-2 mm) önündedir ve alt dudak üst dudağa göre daha kalındır. Bazen burun operasyonu yaptıracak bayanlar için işlemin en önemli noktalarından birisi dudağın dolgu maddeleri veya hastanın kendi yağları ile kalınlaştırılmasıdır.
  Çene: Profiloplastide burundan sonra en önemli etkili faktör çenenin değerlendirilmesidir. Ülkemizde en çok görülen sorun çenenin geride olması ve çene yüksekliğinin kısa olmasıdır. Bu kadınlarda yuvarlak bir yüze neden olurken erkeklerde de zayıf yüz hatlarına neden olur. Bu bölgeye yönelik yağ enjeksiyonları veya dışarıdan dolgu maddeleri ile çenedeki gerilikler rahat bir şekilde düzeltilebilir. Benzer şekilde çenenin ileride olduğu hastalar için de uygun operasyon teknikleri ile çene geriye alınabilir.
  Çene Altı Bölgesi: Çene altı bölgesindeki yağ fazlalığı ve sarkıklıklar, hastanın çenesinin ve boynunun olduğundan daha kısa görünmesine yol açar. Bu bölgeye yapılacak basit bir liposuction (yağ alma uygulaması) çene kontürünü düzgünleştirir. Boyun bölgesindeki kırışık deri boyun germe operasyonu ile düzeltilebilir.

  Okunma Sayısı ; 1.650

  Daha güzel bir profil fotoğrafı için estetik talepleri arttı! Benzer Yazılar

  Cildi güzelleştiren meyveler Herkesin çok sevdiği yüz kremi veya cildini güzelleştirmek için kullandığı bir maske vardır ama cildin güzelleşmesi
  Gardırop detoksu yapmak için hazır mısınız? Kim demiş detoks sadece yiyeceklerle olur diye… Hazır bahar ayları gelmişken dolabınızdaki fazlalıkları
  Uzmanı açıkladı: ‘e-diyet olur mu?’ Beslenmenizi yani sağlığınızın en önemli parçasını, yaşamınız boyunca görmediğiniz birine,
  Sexsin En doğru Zamanı Her istediğinizde eşinizle cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Ama bazı şeylerin tamamen yolunda gitmesi için yani o havayı
  KADIN MODA ZEVKLERİ Moda haftaları oluyor, belki gidip podyumda son moda kıyafet veya aksesuarları izliyorsunuz. Belki moda dergilerinin sıkı takipçisisiniz.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Daha güzel bir profil fotoğrafı için estetik talepleri arttı! Etiketler