“Çıktığın kapıyı sert vurma, belki geri dönmen gerekir”

GezeGen GezeGen     22-12-13     Haberler     “Çıktığın kapıyı sert vurma, belki geri dönmen gerekir”     125 Defa Okundu

"Çıktığın kapıyı sert vurma, belki geri dönmen gerekir"

“Çıktığın kapıyı sert vurma, belki geri dönmen gerekir”

Hüseyin Çelik: Bakanlar istifalarını sunuyordu, şahidim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik, gündemdeki tartışmaları değerlendirdi. Kanal 7’de soruları cevaplayan Çelik, “Eğer biz gereğini yapmazsak milletin eli iki yakamızda olsun” dedi. Çelik, şunları söyledi:

“Şahsi menfaatlerini Cemaat’in menfaati haline getirenlerle Cemaat’in mücadele etmesi gerek. Biz onların da iktidarıyız. Eğer Cemaat’in bir şikayeti varsa gelip bize söyleyecekler tabii. Ama çakallara fırsat vermemek gerek. Belki Başbakan görüşmedi ama Bülent Arınç, Hoca’yla görüştü. Bir söz vardır, çıktığın kapıyı sert vurma, belki geri dönmen gerekir. Ülkemizde her şey yoluna giderken birileri bunu bozmak istiyor. Bu gemi su alırsa hep birlikte batarız… Karalamaya yönelik kampanya var ama bizim elimiz de mantar toplamıyor. Bu bir şeylerin üzerini örteceğimiz anlamına gelmesin.”

“BAYRAKTAR ‘VİCDANEN RAHATIM’ DEDİ”
Çelik “Bayraktar bana dedi ki ‘ben oğlumun ne yaptığını biliyorum, vicdanen rahatım’. Egemen Bağış çıktı ‘Meclis’te alnımız ak başımız dik’ dedi. Öteki bakanlar da yarın çıkar gerekli açıklamayı yapar” ifadelerini kullandı.

“BAŞBAKANDAN BAŞKASI BİLEMEZ”
“Başbakan Erdoğan bu bakanları görevden alacak mı?” sorusuna Çelik “Bunu bana değil Başbakan’a sorun, bunun kararını verecek kişi kendisidir” dedi. Başbakan Erdoğan’ın şu anda süreci izlediğini de sözlerine ekleyen Çelik “Başbakan’ın kararını kendisinden başka kimse bilemez” dedi.

“İSTİFALARINI SUNDULAR”
Bakanların istifalarını Başbakan’a sundukları yönünde çıkan iddialara da yanıt veren Çelik “4 bakan arkadaşımız ‘kamuoyunda bizimle ilgili böyle bir algı oluşturulmak istendi biz sizin istediğiniz her an görevimizi bırakmaya hazırız’ dedi. Bakanlar istifalarını sunuyordu. Buna bizzat ben şahidim” şeklinde konuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.