Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Cemaat okullarına bir darbe de Aliyev’den

  Cemaat okullarına bir darbe de Aliyev'den

  Cemaat okullarına bir darbe de Aliyev’den

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler sonrası ilk yurtdışı gezisini Azerbaycan’a yaptı. Erdoğan, Türkiye’deki seçim öncesi yaşanan gelişmeleri anlatarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den bu okullara yönelik önlem alınması ricasında bulundu.

  Erdoğan, ortak basın toplantısında, “Azerbaycan’daki cemaat okullarına yönelik bir talebiniz oldu mu?” sorusu üzerine, “Tabii ki ülkelerimizde herhangi bir sıkıntı varsa, ülkelerimizi rahatsız ediyorsa aramızda değerlendiririz” dedi. Erdoğan, Azerbaycanlı bir gazetecinin “Nurculukla bağlantınız olduğunuz söyleniyor, bağlantınız nedir?” sorusuna, “Soru garip geldi, bağlantımız söz konusu değil. Bizim tek bağlantımız milletle” yanıtını verdi. Aliyev de, “Kardeşlerimizle görüşürüz. Müttefikiz, kardeşiz. İlişkilerimize zerre kadar zarar verecek adımı biz kabul etmiyoruz, imkan vermiyoruz, vermeyeceğiz” dedi.
  Günübirlik sürpriz ziyaret
  Erdoğan, seçim sonrası günübirlik sürpriz bir Azerbaycan ziyaretinde bulundu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, çalışma ziyaretinde bulunan Erdoğan’ı sarayının kapısında karşıladı. Görüşmenin ana Gündem maddelerinin ikili ilişkiler, TANAP başta olmak üzere enerji işbirliği ve cemaat okulları olduğu öğrenildi.
  Azerbaycan’da cemaatin 20’nin üzerinde okul ve dershanesi bulunuyor.

  Türkiye’nin ulusal güvenliğinin tehdit edildiği mesajları veren Erdoğan’ın, cemaat okulları konusunda hemen önlem alınmasına yönelik vurgular yaptığı öğrenildi. Azerbaycan’ın da bu okullara yönelik bir çalışma içinde olduğu belirtildi.

  Erdoğan, ortak basın toplantısında, “Azerbaycan’daki cemaat okullarına yönelik bir talebiniz oldu mu” sorusu üzerine ise konunun gündeme geldiğine yönelik mesaj vererek, “Tabii ki ülkelerimizde herhangi bir sıkıntı varsa, ülkelerimizi rahatsız ediyorsa aramızda değerlendiririz” dedi.
  İlişkilerimize zarar verdirmeyiz
  Aliyev ise, “Azerbaycan’daki söz konusu okullarla ilgili sizin görüşünüz nedir? Azerbaycan’daki üst düzey bürokratların görevden alındığı belirtiliyordu, görevden alındı mı” sorusu üzerine Erdoğan’la sık sık bir araya gelip görüştüklerini ifade etti. Aliyev, “Kardeşlerimizle görüşürüz. Müttefikiz, kardeşiz. İlişkilerimize zerre kadar zarar verecek adımı biz kabul etmiyoruz, imkan vermiyoruz, vermeyeceğiz. Biz kardeşiz dostuz. Biz birbirimizin yanındayız. Biz birbirimizle, kardeşlerimizle böyle olmalıyız. Biz de böyle kardeşlerdeniz” diye konuştu.
  Nurculuk sorusuna “garip” yanıtı
  Erdoğan, Azerbaycanlı bir gazetecinin, “Nurculukla bağlantınız olduğunuz söyleniyor, bağlantınız nedir” sorusuna u yanıtı verdi:
  “Soru garip geldi, bağlantımız söz konusu değil. Bizim tek bağlantımız milletle. Bu seçim güven oylamasıydı, başardık. Ayrımcılığa fırsat vermeyiz, karşısındayız. Bütün illerinden belediye başkanlığı çıkaran tek parti biziz. 6 bölgede birinci diğer bölgede başa başız. Diğer partilerden kimisi ırkçılık yapıyor kimisi bölgecilik. Biz de bu yok. Biz 77 milyonun partisiyiz.”

  Okunma Sayısı ; 489

  Cemaat okullarına bir darbe de Aliyev’den Benzer Yazılar

  Vatan Şaşmaz’ın Olay Yeri Görüntülerini Yayınlayan Siteler Teker Teker Kapatılıyor Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Şaşmaz, mahkemeye
  Genç Çiftin Birbirine Yaptığı Şakalar YouTube’da Rekor Kırdı Youtube karı-koca birbirlerine yaptıkları şakalarla izlenme rekorları kırıyorlar. Antalya’da
  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Cemaat okullarına bir darbe de Aliyev’den Etiketler