Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Bülent Arınç’tan flaş açıklamalar

  Bülent Arınç'tan flaş açıklamalar

  Bülent Arınç’tan flaş açıklamalar

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrası soruları yanıtladı. Arınç, komisyonda yaşanan kavga için ‘Yakışmıyor‘ dedi. Arınç’tan HSYK’ya ilişkin çarpıcı değerlendirmeler de geldi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Başbakanlık Yeni Bina’da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı yaklaşık 5 saat sürdü. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

  Bülent Arınç‘ın konuşmaları özetle şöyle:

  Arınç, yeniden yargılama konusunun hükümetin konusu olmadığını belirterek, “Bugün görüşmedik. Gündemimizde de yoktu” dedi.

  KOMİSYONDAKİ KAVGA: YAKIŞMIYOR

  Arınç, HSYK‘nın düzenlemesiyle ilgili kanun teklifinin Adalet Komisyonunda görüşüldüğünü belirterek, “Her kanun teklifi gibi komisyonda görüşülmeye başlandı. Komisyonda bazı tartışmaların yaşandığını biliyorum. Tek tek tahlil ederek, ‘şu haklıydı şu haksızdı’ diyecek durumum yok. Görüşmelerin yapılamaz hale getirenleri biliyorum ama bunları tartışmanın bir manası yok. Bu görüntüler ilk defa da olmuyor. Bazıları uçan tekme atıyor. Bazıları ellerindeki atıyor. Ağızlarından çıkanı kulakları duymuyor. Bu TBMM’ye yakışmıyor. Oradaki bulunanların büyük bir kısmını bir şeye karşılık vermek ya da görüşmelere devam etmek istediklerini görüyoruz. Bir Tayvan Parlamentosundan Ukrayna parlamentosuna kadar benzer şeyleri görüyoruz ama biz TBMM’yiz örnek olmaz zorundayız. İşi fiili saldırıya götürmek hiçbir zaman tasvip edemeyiz. CHP’ye de seslenmek lazım. Siz benzer durumlarda komisyon salonunu komisyon üyesi olmayan milletvekilleriyle basmak durumunda kaldınız. Bu görüntülerdeki payınızın biraz daha fazla olduğunu düşünüyorum” dedi.
  Arınç, teklifin, Anayasaya aykırılık konusunun ağızlarda sakız olmaktan çıkması gerektiğini belirterek, “Çünkü TBMM içtüzüğü gereği getirilen tekliflerin önce anayasa aykırılık konusunda incelenir. Bugün tekli komisyona geldi başkan komisyonu topladığında anayasaya aykırılık konusunu karar bağlamak zorundadır. Bugün hava güzel ama anayasaya aykırı böyle saçma sapana şeylerle gelirseniz işin ciddiyetini bozarsanız. Sonra cumhurbaşkanının önüne gidecek. Anayasa aykırı değilse imzalayacak. Bununla da bitmiyor Anaysa Mahkemesi var. Kat kat denetim varken anayasaya aykırılık şimdiden söylenemez” dedi.

  – Siz Zeyid Aslan‘ı örnek göstermeye kalkarsanız, öbürü de Kamer Genç’i örnek gösterir. Al birini vur ötekine, bir anlamı kalmaz. Burada grup başkanvekillerine görevler düşüyor.

  -Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, muhtarların ödeneklerinin 871 TL’ye çıkarıldığını söyledi.- HSYK‘yla ilgili kanun teklifinin geriye alınması söz konusu değil.

  ASKERLERİN YARGILANMASI KONUSU

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “12 Eylül 2010 referandumuyla Anayasa’ya giren bir konuyu biraz da gecikmeli olarak yasa haline getiriyoruz. O da Genelkurmay Başkanı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlarıyla ilgili, Jandarma Genel Komutanının görevleriyle ilgili suçlardan dolayı soruşturma usulü düzenleniyor. Bildiğiniz gibi bu kişilerin yargılanmasına gerek duyulması halinde Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesine gönderilmesi daha önce 12 Eylül 2010 refearandumuyla kararlaştırılmıştı. Şimdi bunun uygulama kanununu getirmiş bulunuyoruz. Tasarı imzalandı ve TBMM‘ye gönderilecek” dedi.
  – Bakanlarla ilgili fezleke Adalet Bakanlığı’na geldi. Eğer karma komisyona gelirse, orada rapor hazırlanır, bu iş fiiliyete dökülürse Bakanlarla ilgili fezlekeler, dokunulmazlıklarının kaldırılması konusu o zaman gündeme gelir. Ne olacağını Meclis‘e geldikten sonra göreceğiz. Şu bulunduğu aşamada henüz TBMM‘ye intikal etmediğini biliyorum. Benim son bildiğim, dokunulmazlık kaldırılmasıyla ilgili fezleke sayısı 900 küsurdu sanıyorum. Ne yapılabileceğini Meclis’e geldikten sonra bakacağız

  DERSANELER KONUSU

  .- Dershaneler konusu bu toplantıda görüşülmedi. Ancak Milli Eğitim Bakanımızla görüştüm, bu konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

  MALİKİ’NİN PETROL TEPKİSİ

  Kuzey Irak‘taki petrollerin doğrudan başka bir ülke tarafından aktarılması ya da satılması konusunda, Irak anayasa gereğinde bir mutabakat sağlanması gerekiyor. Bu merkezi yönetim ile Kuzey Irak’taki yönetim arasında bir uzlaşmayla mümkün. Onlarla karşılıklı, gittiler geldiler. Son durumu bilmiyorum. Onlar bazı meseleleri merkezi yönetimle çözmek zorundalar. Bu konu üzerinde zannediyorum ki uzlaşırlar.

  YARGITAY’DA KADROLAR DEĞİŞECEK Mİ?

  -(HSYK‘dan sonra Yargıtay’ın kadro yapısı değiştirilecek iddiası soruldu)

  Bu saçmalıklara inanmayın lütfen. Birileri uyduruyor.

  -Avrupa Birliği’nin Türkiye parlamentosunda görüşülen bir kanun teklifi (HSYK) üzerinde söz söylemesi doğru değil. Bu açıklamaları yapmadan daha önce kimse, Türkiye’de bu işi karşıdaki muhattabına sorması, bilgi sahibi olduktan sonra söyleyeceği bir şey varsa söylemesi lazım. Buna uyanlar var uymayanlar.

  NE BİLİRDİK BU KADAR SAF OLACAĞIMIZI

  HSYK‘ya ilişkin kanun teklifi TBMM geldiğinde, o dönem AB ülkelerindeki HSYK örneklerini incelediklerini, çoğunda üyelerin çoğunu yürütmenin seçtiğini kaydeden Arınç, ” Biz demokratik tabanı daha güçlü olsun, farklı görüşlerden olsun diye böyle yaptık. Gruplaşma olmasın istedik. Ne bilirdik bu kadar saf olacağımızı…” dedi.

  Arınç, “Benim bildiğim kadarıyla Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, 1 günlük Brüksel ziyaretinde bulunacak, Sayın Başbakınımızdan önce çalışma yapacak” diye konuştu.

  ARINÇ’TAN KILIÇDAROĞLU’NA: ALLAH SELAMET VERSİN

  Bu kadar asparagas, bu kadar gerçekle ilgisi olmayan, tabiri caizse bir zarf atma hali kesinlikle doğru değil. Biz olağanüstü hali, hükümete geldikten sonra 20 sene devam eden olağanüstü hali 18 günde kaldırmış, bununla iftihar eden bir hükümetimiz. Terörle mücadele sırasında o kadar zor günler yaşadık ki, herkes olağanüstü hal ilan etmemizi tavsiye etti. Biz o zaman, “Hayır, hükümetimiz güçlüdür, bütün tedbirlerimizi aldık, bunun şartlarını kesinlikle kabul etmemiz mümkün değildir” dedik. Durup dururken nereden aklına geldi, Allah selamet versin.

  Okunma Sayısı ; 757

  Bülent Arınç’tan flaş açıklamalar Benzer Yazılar

  Erdoğan’dan FETÖ Ağzıyla Konuşan Fransız Gazeteciye Tarihi Ayar: ABD’ye Niye Sormuyorsun! Erdoğan, FETÖ ağzıyla konuşan Fransız
  Adalet Bakanlığından Talimat: Soruşturmaları Etkilemeye Çalışanları Kapıdan Kovun Adalet Bakanlığı, Erdoğan’ın ”Babamın oğlu
  Büyük tehlike! Fabrika kurmuşlar İzmir’in Torbalı ilçesinde düzenlenen operasyonda, sahte içki imal edildiği ileri sürülen yaklaşık
  Tunceli’de PKK’nın kış sığınak ve barınaklarına operasyon TUNCELİ’nin Ovacık ilçesi kırsalında PKK terör örgütü mensuplarının
  Büyük merak uyandıran o sır çözüldü! TÜRKİYE’de sabah erken saatlerde gökyüzünde gözlemlenen ışık hüzmesinin Rusların test ettiği

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Bülent Arınç’tan flaş açıklamalar Etiketler