Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Bu şirketin müdürü borcunuzu satın alacak!

  Bu şirketin müdürü borcunuzu satın alacak!

  Bu şirketin müdürü borcunuzu satın alacak!

  Türkiye’de alacak yönetim şirketleri, her yıl finans kurumlarından devraldıkları 700 milyon TL’yi tahsil ediyor. Recom gibi firmalar bu rakamı 3 yılda 4’e katlayabilir

  Banka ve altyapı şirketlerinin alacaklarını tahsilatını gerçekleştiren Recom’un Genel Müdürü Selim Tezel, alacak yönetim şirketleri ve avukatlık büroları tarafından yılda 600 – 700 milyon liralık alacak tahsilat yapıldığı tahmininde bulundu. Tezel, finans kurumlarının bu alacaklarına reel sektör alacaklarının da eklenmesiyle önümüzdeki 3 yıl içinde tutarın 3 – 4 katına (2.8 milyar TL) çıkacağını söyledi.
  2014’te bireylerin dışında borçlu şirketlerin de tahsilatlarının takibine başlayacaklarını söyleyen Selim Tezel, alacak sektörüne ilişkin şöyle konuştu:
  “2014 yılı her iki kesimde borçluların artacağı bir yıl olacak.
  Alacakların çabuk şekilde sulh olmasına aracılık ediyoruz. Faturanın kesilmesinden, kredi kartına ekstrenin kesilmesinden sonra ödeminin yapılmamasından sonra hukuk sürecine girmeden önceden bütün kurumlara hizmet veriyoruz. Başta finansal kurumlar olmak üzere, varlık yönetim şirketleri, alt yapı şirketleri, telefon, doğalgaz, elektrik ve su hizmeti veren şirketlerin tahsilatını gerçekleştiriyoruz.

  Müşterisi çoğunlukla bankalar
  Alacak yönetim sektörü 2000 ve 2001’de yaşanan bankacılık krizinde başladı. Bankaların içinde çok ciddi gelişti. 2005 ve 2006’da da çok büyüyen bu sektöre dışarıdan şirketler girmeye başladı. Bazıları çağrı merkezlerinin türevi olarak girdiler. Bizim en büyük ortağımız bu alanda dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Crif.”
  Tezel, şu anda İstanbul’da faaliyet gösteren şirketin büyüyeceğini, İzmir veya başka bir şehirde daha büyük bir kadro ile hizmet vereceğini söyledi.
  Müşterileriniz kimler?
  Genelde finans sektörü. Bankalar, tüketici finansman şirketleri, varlık yönetim şirketleri ve hizmet dağıtım şirketleri.
  En çok bankalar ile çalışıyoruz. 100 liralık fatura kesiliyor, bunun ödemesi ortalama 90 günde dönüyor. Bu ortalama ödeme vadesini 70 – 80 güne çekmek istiyoruz. Bütün amacımız bu. Finansmana ulaşımın zorlaştığı bir ortamda bu tip hizmetler çok daha öne çıkacak. Türkiye’deki bankaların alacak yönetimi konusundaki altyapıları çok iyi. Personeli yetiştiremedikleri zaman bizden hizmet alıyorlar.
  Borçluya nasıl buluyorsunuz?
  İnternet çok büyük bir kaynak. Kamuya açık bilgilerden kendisine veya bir yakınına, son çalıştığı yere ulaşıyoruz. 118 bizim için çok iyi bir kaynak. En çok borçluya telefon ile ulaşarak sonuç alıyoruz. 2001 ve 2008 krizlerinde gördük, borçlular hemen adreslerini değiştiriyorlar ve telefonlarını açmıyorlar.
  Borçlu nasıl razı oluyor?
  İndirim yapıyoruz, taksitlendiriyoruz. Bütün amacımız yasal takip öncesi sulh yoluyla bankalar ve borçlu arasında bir çıkar yol bulmak. Borçlu ile iletişimi koparmadan, ne kadar sık ararsanız o kadar başarılı sonuç alırsınız. Aslında bu kriz dönemleri fırsat bilip kullananlar da var. Çünkü bu dönemlerde borç öteleme ve yeniden yapılandırmalar yapılıyor.

  ‘İŞLERİMİZ?AÇILACAK’
  2014 tahmininiz nedir?
  2014 kötü geçecek. Dünyadaki para arzı geçtiğimiz 5 -6 senedeki gibi olmayacak. Bankalar kredi verirken daha çekimser olacaklar, borçlular da işlerini döndürmede zorlanmaya başlanacaklar. Dolayısıyla bizim sektörümüz açısından iyi bir sene olacağını düşünüyorum. Çok ciddi bir büyüme bekliyoruz. Sulh yoluyla borç tahsilatına talebin çok olacağını düşünüyorum. Aksi takdirde yasal süreç başladığında hem süreç uzuyor hem de borçlu için borç ödenmez hale geliyor, yasal yükümlülüklerle birlikte. Ama sulh yoluna gidildiğinde hem ana para kadar ödeniyor, hem de taksitlendirmeye gidiliyor.

  Okunma Sayısı ; 650

  Bu şirketin müdürü borcunuzu satın alacak! Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Bu şirketin müdürü borcunuzu satın alacak! Etiketler