Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Bu hareket daha fazla bir öfkeye neden olur

  Bu hareket daha fazla bir öfkeye neden olur

  Bu hareket daha fazla bir öfkeye neden olur

  Getirilen yasak dış basında da büyük yankı buldu…

  * Actualidad.rt.com (İspanya merkezli internet sitesi): Hükümet, bir hafta önce uygulamaya koyduğu twitter yasağının yankıları bitmeden bu kez de youtube’u yasakladı. Yasak, bugün (dün) yayınlanan ve Suriye’ye saldırı planlarından bahsedilen tapelerden sonra geldi.

  * AP (ABD): Türkiye’de YouTube’a erişim engellendi. Twitter’a uygulanan yasakla benzer şekilde ülkede YouTube’a erişime engel geldi. Yasak YouTube’da Türkiye Dışişleri Bakanı, Dışişleri Müsteşerı , MİT Müşteşerı ve Genelkurmay İkinci Başkanı arasında geçen gizli bir konuşmanın yayınlanmasından sonra geldi. Dört yetkili isim arasındaki tartışma Suriye’ye asker bir müdahale üzerineydi. Durum, 30 Mart’taki yerel seçimler öncesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için sıkıntı yaratabilir. Youtube’a karşı uygulanan bu hareket Türkiye’de daha fazla öfkeye neden olabilir.
  * BBC (İngiltere): Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, youtube’a erişim yasağı uygulamaya başladığını duyurdu. Kararla ilgili bir ayrıntı verilmedi. YouTube’da bugün Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun da katıldığı Suriye politikasının tartışıldığı bir toplantıya ait olduğu iddia edilen bir kayıt yayınlanmıştı.
  * AFP (Fransa): Türkiye, Twitter’ın ardından YouTube’u da yasakladı. Yasak Suriye hakkındaki, hükümete zarar veren tape yayınlandıktan sonra geldi.
  * ABC (İspanya): Geçen hafta Twitter’ı yasaklayan Türk hükümeti, kısıtlamayı YouTube’a da uzattı. Karar, bu platformda bir MGK toplantısında görüşülenlerin sızdırılmasının ardından verildi.
  * El Mundo (İspanya): Devlet yetkililerinin Suriye’deki durumu tartıştıkları toplantının sızdırılmasının ardından kullanıcılar YouTube’a erişemediklerini açıkladı.
  * Repubblica (İtalya): Manşetlerde askeri ve politik liderlerin Suriye’den sahte bir saldırı planını görüştükleri konuşmalar yer alırken, Erdoğan Fettullah Gülen’e yüklenmeye devam etti. İnternette yayınlanan ses kayıtlarının kaldırılmaması durumunda twitter’dan sonra YouTube’un da kapatılmasına yönelik bir ultimatom geldi.
  * Wall Street Journal (ABD): Türkiye’de YouTube’un beklenen sonu. TİB’in, video paylaşım sitesi YouTube’u en son olarak Suriye’yle ilgili sızan bir güvenlik toplantısı ardından kapattı. Ancak YouTube’un kapanacağı sinyalini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çok önceden vermişti. The Wall Street Journal’a geçen hafta konuşan Google yetkilileri erişimin engellenebileceğini ve Türk yetkililerin bazı videolara erişimin engellenmesi için başvurduklarını belirtmişti.
  * El Cezire (Katar): Twitter’ın ardından popüler video paylaşım sitesi Youtube’a erişim durduruldu. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) yeni değişikliklerle yürürlüğe giren internet 5651 nolu yasaya dayanarak siteye “idari tedbir” konduğunu belirtti.
  * Euronews (Fransa): Türkiye’de Twitter’ın ardından sosyal video paylaşım sitesi Youtube’a erişim de durduruldu. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından alınan durdurma kararına gerekçe olarak, sitenin ulusal güvenliğe tehdit oluşturmasının gösterildiği ifade ediliyor. Yasak, Suriye ile ilgili bir güvenlik toplantısında yapılan konuşmaların Youtube üzerinden yayınlanmasının ardından geldi. TİB’in kararının ardından Türkiye’de internet erişimi sağlayan şirketler yasağı uygulamaya koymaya başladı.
  * Reuters (İngiltere): “Reuters kaydın orjinalliğini doğrulayamadı. Fakat bu sızıntı muhtemelen şu ana kadarki bütün kayıtlar içerisinde en fazla zarar verme potansiyeli taşıyanı… Çünkü kayıt son derece gizli bir toplantıda hassas bir konuşmanın böcekle dinlendiğini ortaya koyuyor. Dışişleri Bakanlığı açıklama yapmazken Genelkurmay Başkanlığı’na ulaşılamadı.

  Okunma Sayısı ; 615

  Bu hareket daha fazla bir öfkeye neden olur Benzer Yazılar

  İngiltere ve Rusya Arasındaki Ajan Krizine Türkiye’den İlk Tepki! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Rus diplomatların 14 AB devleti, ABD ve
  6 Gün Önce Alkollü Yakalanmıştı! Halk Otobüsü Şoförü Beton Bariyerlere Çarparak Can Verdi Kütahya’da 6 gün önce polis kontrolünde
  Manisa’da Beton Mikseri Otobüsle Çarpıştı: 20 Yaralı! Manisa’nın Gördes ilçesinde yolcu otobüsü ile beton mikserinin çarpışması
  İstanbul – Sivas Arasındaki Mesafeyi 5,5 Saate Düşürecek YHT Projesinin İlk Ray Serimi Yapıldı İstanbul – Sivas arasındaki seyahat
  Erdoğan’dan FETÖ Ağzıyla Konuşan Fransız Gazeteciye Tarihi Ayar: ABD’ye Niye Sormuyorsun! Erdoğan, FETÖ ağzıyla konuşan Fransız

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Bu hareket daha fazla bir öfkeye neden olur Etiketler