Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Başbakan Erdoğan: Vatanı Korumak İçin Şehitler Tabi Gelecek ( trsohbet.com )

  Başbakan Erdoğan: Vatanı Korumak İçin Şehitler Tabi Gelecek

  Başbakan Erdoğan: Vatanı Korumak İçin Şehitler Tabi Gelecek

  Edirne Valiliği’nde konuşan Başbakan Erdoğan, “Toprak bütünlüğünü korumak için her şey yapılır. ‘Şehit geliyor’ diyorlar. Gelecek tabi.” dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şehitlerin herkesin aynı derecede saygı duyduğu kutsallar olduğunu belirterek, “Efendim şehitler geliyor, tabi gelecek. Şehadet bir makamdır. Hiçbir dönemde, hiçbir zaman şehidine bizler kadar sahip çıkan bir iktidar olmamıştır bu ülkede; çünkü şehidimize sarılmak, bu toprağa sarılmaktır, bu toprakla bütünleşmektir” dedi.

  76 MİLYONUN ORTAK BAYRAĞI

  Başbakan Erdoğan, Edirne Valiliği’nin kahvaltısında yaptığı konuşmada bayrağın, 76 milyonun ortak bayrağı olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

  “YILDIZ, ŞEHİDİMİZİN SEMBOLÜ”

  “Bu ülkede ikinci bir bayrağın tasavvuru düşünülemez. Bizim bayrağımızın rengi belli, şehidimizin kanı. Hilalimizin manası belli, bağımsızlığımızın ifadesi. Yıldız, şehidimizin sembolü. 780 bin kilometrelik vatan toprakları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 76 milyonundur.

  Burada hiç kimsenin bir operasyon yapma yetkisi, hakkı yoktur. Burada bizler, Hükümet olarak buna asla fırsat vermeyiz. Bu, bize ecdadımızdan böyle devredildi.

  “BU TOPRAKLAR, BEDELİ NE OLURSA OLSUN KORUNACAK”

  Bu devredilen toprakları aynen korumak durumundayız. Bedeli ne olursa olsun.

  “ŞEHİT GELİYOR DİYORLAR, GELECEK TABİ”

  Efendim şehitler geliyor, tabi gelecek. Şehadet bir makamdır. Niçin? İşte bunlar için. Buna biz fırsat verdiğimiz anda, milletimizin bize verdiği yüzde 50’lik oy, o zaman değerini kaybeder.

  Şehitlerimiz hepimizin aynı derecede saygı duyduğu kutsallarımızdır. Hiçbir dönemde, hiçbir zaman şehidine bizler kadar sahip çıkan bir iktidar olmamıştır bu ülkede; çünkü şehidimize sarılmak, bu toprağa sarılmaktır, bu toprakla bütünleşmektir. Böyle baktık. Hiç kimse çıkıp da “Ben bu bayrağı sizden daha çok seviyoruz’ iddiasında bulunamaz; çünkü o bayrağı seven, diğerlerini rencide etmiş olur. Kimse çıkıp da “Ben bu vatanı sizden çok seviyorum’ iddiasında bulunamaz; çünkü bu ortak değerlerin yarıştırılması anlamına gelir ve kimseye fayda sağlamaz. Aynı şekilde, hiç kimse çıkıp da “Şehitlerimizi diğerlerinden daha fazla önemsediği” vurgusunu yapamaz. Eğer yapıyorsa, bir şeyler ortaya koyması lazım. Bize kadar ne şehidin ailesine, eşine, çocuklarına sahip çıkmak, onların geleceğini hazırlamak gibi bir adımı hiçbir iktidar atmadı. Biz, onların yavrularına, eşine sahip çıktık. Onlara birçok imkan sağladık.”

  Okunma Sayısı ; 500

  Başbakan Erdoğan: Vatanı Korumak İçin Şehitler Tabi Gelecek ( trsohbet.com ) Benzer Yazılar

  Habur’da gece tatbikatı! Zırhlı araçlar hızlı manevra ile geçiş yaptı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak sınırındaki Şırnak’ın
  Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin davada itiraf geldi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde “Hava Kuvvetleri
  İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı’ndan Kalaşnikof’lu Paylaşım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Torunu Canan Aybüke İçin Alışveriş Yaptı Cumhurbaşkanı, altıncı ve en küçük torunu Canan Aybüke için kıyafet
  TSK, Asker Üniformalarındaki Göktürkçe “Türk” Yazısını ve Bozkurt Armalarını Yasakladı Türk Silahlı Kuvvetleri, HDP’nin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Başbakan Erdoğan: Vatanı Korumak İçin Şehitler Tabi Gelecek ( trsohbet.com ) Etiketler