Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Aziz Yıldırım erteleme talep etmeyecek

  Aziz Yıldırım erteleme talep etmeyecek

  Aziz Yıldırım erteleme talep etmeyecek

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Şike Dosyası kapsamında cezası Yargıtay tarafından kesinleşen Aziz Yıldırım’ın dosyasındaki itirazları reddetti. Bu karara göre Aziz Yıldırım cezaevine girecek. Aziz Yıldırım’ın sağlık sorunlarını göstererek infazının ertelenmesini talep etmeyeceği öğrenildi.

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, futbolda şike iddialarına ilişkin Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu sanıkların Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin onadığı mahkumiyet kararlarına karşı yapılan itirazları reddetti.
  Böylece şike davasında verilen mahkumiyet kararları, Yargıtay Ceza Genel Kurulu tarafından incelenmeden kesinleşmiş oldu.
  Başsavcılık dosyayı yerel mahkemesine gönderilmek üzere ilgili bölüme teslim etti.
  Dosya yerel mahkemesine gönderildikten sonra Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu sanıklarla ilgili infaz süreci başlayacak.
  Şike davasında 6 yıl 3 aylık mahkumiyet kararı bulunan Aziz Yıldırım’ın sağlık koşullarını gerekçe göstererek infazını erteletme hakkı bulunuyor.
  Yıldırım’ın infazı ertelenmediği takdirde cezaevine girmesi gerekecek.
  Şike davası kapsamında bir yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Yıldırım’ın, 2 yıl 2 ay daha cezaevinde kalması gerekecek.

  Peki şimdi ne olacak?

  Şike Davası’ndan aldığı 6 yıl 3 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Aziz Yıldırım davetiye usulu infaz savcılığına çağrılacak. Aziz Yıldırım ya cezaevine girecek ya da infazının ertelenmesini talep edecek.
  Fenerbahçe Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatı Köksal Bayraktar, Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin verdiği onama kararına Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından itiraz edilmesini ve dosyanın Yargıtay Ceza Genel Kuruluna gönderilmesini talep etmişti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da Aziz Yıldırım’ın avukatının talebini reddetti.

  AZİZ YILDIRIM’IN AVUKATI: KARARDAN HABERİMİZ YOK
  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararından haberi ve bilgisi olmadığını söyleyen Aziz Yıldırım’ın Avukatı Köksal Bayraktar, ‘Adil yargılanma hakkının ihlal edildiği’ ve ‘infazın durdurulması’ talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunmuştuk. Henüz karara bağlanmadı” dedi.

  “PEKİ BUNDAN SONRA SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?”
  Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek? İnfaz savcılarından alınan bilgilere göre süreç şöyle işleyecek: Aziz Yıldırım’ın dava dosyası Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda ilgili mahkemeye gönderilecek. Dosya, daha sonra infaz savcısına gönderilecek.

  6 YILIN ÜZERİNDE CEZA ALAN SANIK HAKKINDA YAKALAMA KARARI
  3 yılın altında ceza alan ve cezası onanan sanıklar için davetiye çıkarılıyor. Ancak ceza 3 yılın üzerindeyse sanık hakkında ‘yakalama kararı’ çıkarılıyor. 3 yılın üzerinde ceza alan ve cezası onanan kişi, toplumdaki konumu ve yeri itibariyle kaçmayacak durumdaysa bu kişi hakkında da davetiye çıkarılıyor.

  SANIK CEZASININ ERTELENMESİNİ TALEP EDEBİLİR
  Davetiyeyi alan sanık, yasa gereği cezasının ertelenmesini talep edebilir. Yasaya göre bir sanık cezasının ertelenmesini 2 kez talep edebilir. Savcı da sanığın cezasının ertelenmesine ilişkin gerekçeleri makul ve inandırıcı görürse bir yıla kadar ertelenebilir. Cezası ertelenen sanıktan ayrıca teminatta istenir. Örneğin 50 bin TL. Bir yıllık erteleme süresi dolduktan sonra sanık ikinci kez cezasının ertelenmesini talep edebilir. Talebi kabul edilirse sanığın cezası son kez ertelenir. Söz konusu ertelemenin süresi dolunca sanık hakkında davetiye çıkarılır. Sanık gelmezse teminat olarak sunduğu paralar hazineye aktarılır, sanık hakkında da yakalama kararı çıkarılır.

  AZİZ YILDIRIM ERTELEME TALEP ETMEYECEK

  Aziz Yıldırım’ın sağlık sorunlarını göstererek infazının ertelenmesini talep etmeyeceği öğrenildi.

  Okunma Sayısı ; 535

  Aziz Yıldırım erteleme talep etmeyecek Benzer Yazılar

  Real Madrid 0-3 FC Barcelona | Türkçe Spiker | 23/12/2017
  Barcelona, Arda Turan’ı Takımdan Gönderme Kararı Aldı İspanyol basını, Katalan ekibi Barcelona’nın Arda Turan’ı kesin olarak
  Bruma, Galatasaray’la Son Maçına Çıkacak Galatasaray’ın transferi konusunda Alman ekibi Leipzig’le anlaştığı Bruma, Atiker Konyaspor’la
  Ziraat Türkiye Kupası’nda Şampiyon Atiker Konyaspor Oldu Ziraat Türkiye Kupası’nda Atiker Konyaspor, finalde Medipol Başakşehir’i
  İETT Futbol Takımı, Dünya Kurumsal Kupa Oyunlarında Şampiyon Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir dönem kaptanlığını yaptığı İETT

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Aziz Yıldırım erteleme talep etmeyecek Etiketler