Arınç’tan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu Açıklaması

GezeGen GezeGen     18-12-13     Haberler     Arınç’tan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu Açıklaması     0 Defa Okundu

Arınç'tan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu Açıklaması

Arınç’tan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenliyor.

Dünkü operasyon ve sonrasında yaşanan gelişmeler sebebiyle gözler Ak Parti’den gelecek açıklamada. Hükümet adına açıklamayı Bülent Artınç yapıyor.

GENEL MERKEZDE TOPLANDILAR

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti kurmayları parti genel merkezinde programda olmayan bir toplantı yaptı. Toplantıya sabah saatlerinde makamında bulunan Zafer Çağlayan da katıldı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ‘Herkes görevinin başında’ dedi. Toplantıya sonradan katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ‘Ben rahatım’ dedi.

Arınç’ın açıklamasından satırbaşları;

Kamuyoyunu ilgilendiren önemli operasyon kapsamında hükümetim adına bilgi sunmak istedim. Öğleden sonra bazı bakan arkadaşlarımızla bir araya geldik.

Türkiye’yi derinden sarsan bu 3 ayaklı operasyon 52 kişi gözaltına alındı üç bakanımızın oğlu emniyet müdürlüğüne götürüldü. İfadesi alınacak kişi sayısı 51 oldu. Celal Kara’nın yürüttüğü rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili 2 yeni savcı görevlendirildi.

1 belediye başkanımız vardır bazı bakan arkadaşlarımızın çocukları bürokratlar bazı inşaat firmalarının isimlerinden bahsedilmektedir. Rüşvet, kara para aklaması gibi olaylardan bahsedilmektedir.

İşlerin sonuçlanması amacı ile 2 yeni savcı görevlendirildi. Rutin işlemdir. Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Görev yerlerinin değiştirilmesi ile ilgili açıklama yapılmıştır.

Ayrıntılar geliyor…

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?



GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.