Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Amerikan televizyonlarına Türkiye’den yarışma formatı

  Amerikan televizyonlarına Türkiye'den yarışma formatı

  Amerikan televizyonlarına Türkiye’den yarışma formatı

  Global Agency CEO’su İzzet Pinto’nun formatını yazdığı “Işığın Hiç Sönmesin” isimli şarkı yarışma programını Amerikan CBS kanalı eylül ayında yayınlamaya başlayacak. CBS’deki ilk şarkı yarışma programı olacak “Işığın Hiç Sönmesin”, ABD’nin yanı sıra 12 ülkede daha yayınlanacak. İzzet Pinto: – “Çok mutluyuz, çok ciddi bir başarı elde ettik. Türkiye için de çok büyük bir reklam olacak”

  Global Agency CEO’su İzzet Pinto’nun formatını yazdığı “Işığın hiç sönmesin” isimli şarkı Yarışma programını Amerikan CBS kanalı eylül ayında yayınlamaya başlayacak.

  Pinto, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6,5 ay önce formatını kendisinin yazdığı İngilizce adı “Keep Your Light Shining” olan “Işığın Hiç Sönmesin” isimli şarkı yarışma programının eylül ayında ABD’deki CBS kanalında yayınlanmaya başlayacağının sevincini yaşadıklarını söyledi.

  Program formatının 6 ay önce Cannes’deki büyük bir fuarda yapılan yarışmada, en iyi 25 formattan biri seçildiğine dikkati çeken Pinto, programın ABD’nin yanı sıra Ukrayna, Orta Doğu ülkeleri, ABD, İtalya, İspanya, Fransa, Portekiz, Avustralya, Tayland ve Çin’e de satıldığını, 2 ülkeyle ise görüşme aşamasında olduklarını belirtti.

  Pinto, formatın ABD’nin en büyük kanalı CBS’ye satılmış olmasının önemli bir gelişme olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

  “Şu anda CBS raytinglerde bir numara durumda ve şimdiye kadar da hiç şarkı yarışması yayınlamadı. Bu CBS’deki ilk şarkı yarışması programıdır. Bundan dolayı da ABD’de çok ciddi haber oldu. İki hafta önce Las Vegas’ta pilot bölümü çekildi ve çok beğenildi, büyük ihtimalle eylül ayında yayına girmesi bekleniyor. Programın yapımcısı programa çok güveniyor. Bu ABD televizyonlarına satılan ilk Türk formatı oldu.”

  – Formatın içeriği

  Global Agency CEO’su Pinto, programın içeriğinin ise çok özgün olduğunu ve bu nedenle otoritelerin programın büyük ilgi çekeceğine inandığını ifade etti.

  Yarışmada üç jüri olduğunu ve stüdyonun ortasına oturduklarını, daire içerisinde ise 12 tane yarışmacının bulunduğunu anlatan Pinto, şöyle devam etti:

  “Yarışmacılar çember halinde. Birinci yarışmacı üzerindeki spot ışığı yanıyor şarkısını söylüyor, 20 saniye sonra diğerine sıra geliyor. Bir şarkıyı 12 kişi söylüyor ve şarkının sonunda da jüri adayları birer kişiyi koruma altına alıyor. Seyirciler de bir kişiyi ellerindeki oy makinesiyle eliyorlar ve her bir şarkının sonunda bir kişi eleniyor. İkinci şarkıya 11 kişi katılıyor, her bir şarkının sonunda bir tane kazananımız oluyor.”

  Yarışma programının sonunda bir kazanan olduğunu anlatan Pinto, “Ama 13. bölümde 12 birinci yarışıyor büyük finalde. Sezonun birincisi seçiliyor, ödül olarak ise jüride sadece şarkıcılar var ve o şarkıcılardan istediği şarkıcının vokalisti oluyor” diye konuştu.

  -Müzik kanallarını izlerken esinlendi

  Pinto, bir pazar günü müzik kanallarını izlerken bir anda aklına bir şarkının birkaç kişi tarafından söylenme fikrinin geldiğini ve yarışma formatını hemen oluşturmaya başladığını söyledi.

  Yaklaşık 7 senedir bu işi yaptığını ve müşterinin ne istediğini bildiğini bildiren Pinto, sözlerini şöyle devam ettirdi:

  “Çok beğenildi… Bu kadar kısa sürede birçok ülkeye satılması da bunun bir göstergesi. ‘O Ses Türkiye’ yarışması formatı gibi dünyayı kasıp kavuracak bir yarışma formatı olduğunu düşünüyorum. Sektördekiler de böyle söylüyor. Çok mutluyuz, çok ciddi bir başarı elde ettik. Türkiye için de çok büyük bir Reklam olacak. Önce dünyada çok başarılı olduktan sonra Türk televizyonlarında programı yapmayı düşünüyorum. Türkiye’den çok kişi istiyor ama ondan sonra bu pazara sokmak istiyorum.”

  Pinto, şu andaki şarkı yarışması formatlarının birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaparak, kendi projesine gösterilen ilginin ise çok özgün olmasına bağladığını ve bu yüzden yarışmanın büyük ilgi gördüğünü dile getirdi.

  Yeni projelerinin de bulunduğunu anlatan Pinto, iki müzik yarışması formatı daha yazdığını ve önümüzdeki hafta bir fuarda bunları tanıtacaklarını kaydetti.

  Pinto son olarak önümüzdeki yıl “Global Agency”nin halka açılacağını sözlerine ekledi.

  Okunma Sayısı ; 620

  Amerikan televizyonlarına Türkiye’den yarışma formatı Benzer Yazılar

  İYİ Parti’nin Seçim Şarkısı Aleyna Tilki’yi Solladı İYİ Parti’nin seçim şarkısı, Spotify’da Yıldız Tilbe’nin
  Usta Gazeteci Uğur Vardan Murat Cemcir’den İntikamını Aldı Hürriyet Gazetesi yazarlarından Uğur Vardan, Bennu Yıldırımlar’ın önüne
  Yetersiz Erkek Nüfusu Nedeniyle Zorluk Çeken 10 Ülke
  Demet Akalın Birce Akalay’a kızdı Hafta içi çevik kuvvet tarafından arabasından indirilerek kontrol edilmesine tepki gösteren oyuncu Birce
  Oktay Kaynarca:Uyuma Türkiye uyursan bu haritadan eser kalmayacak Ülkemizinde son dönemde yaşanan hain saldırılara dikkat çeken oyuncu Oktay Kaynarca,

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Amerikan televizyonlarına Türkiye’den yarışma formatı Etiketler