Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Altın Fiyatları – Altın Piyasa Günlük Döviz ve Altın Fiyatları Piyasasa Durumu (ekonomi haberleri)

  Altın Fiyatları - Altın Piyasa Günlük Döviz ve Altın Fiyatları Piyasasa Durumu (ekonomi haberleri)

  Altın Fiyatları – Altın Piyasa Günlük Döviz ve Altın Fiyatları Piyasasa Durumu (ekonomi haberleri)

  Altın Fiyatları ne kadar oldu? Döviz,dolar fiyatları ne kadarı buldu? Günlük altın fiyatları ve piyasalarını takip etmek mi istiyorsunuz? Güncel yarım, çeyrek ve 24 ayar altın fiyatları için tıklayınız.Altın Fiyatları, Altın Yorumları, Günlük Altın Fiyatları, Altın Piyasası, Altın Çevirici, Gümüş Fiyatları, Ons, Altın arşivi ve grafiklerini bu sayfada bulabilirsiniz.

  Altın Fiyatları ne kadar oldu? Döviz,dolar fiyatları ne kadarı buldu? Günlük altın fiyatları ve piyasalarını takip etmek mi istiyorsunuz? Güncel yarım, çeyrek ve 24 ayar altın fiyatları için tıklayınız.Altın Fiyatları, Altın Yorumları, Günlük Altın Fiyatları, Altın Piyasası, Altın Çevirici, Gümüş Fiyatları, Ons, Altın arşivi ve grafiklerini bu sayfada bulabilirsiniz.

  İstanbul Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 94,80 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 630,00 lira oldu. Çeyrek altın ise 156 liradan satılıyor.

  Siyasi tansiyonun inmemesi ve Merkez Bankası’nın doları düşürme konusundaki adımlarının yetersiz kalacağı endişeleriyle dün dolar 2.3360 TL ile, euro ise 3.2065 ile rekor kırdı. Dolar yılbaşından bu yana yüzde 8.6 primli.

  Yaklaşık bir aydır zirveden inmeyen dolar, dün 2.30 TL’deki kritik seviyenin aşılmasıyla 2.3360 TL ile yeni tarihi seviyeyi gördü. Euro ise 3.2065 TL’ye yükseldi. Kurdaki yükselişin durdurulamasının etkisiyle BIST endeksinin gün içindeki kaybı yüzde 3’ü aştı. Endeks günü yüzde 1.53 düşüşle tamamladı. Dolar, yılbaşından bu yana yüzde 8.6, euro ise yüzde 8 prim yaptı. Endeksin kaybı ise yüzde 5 oldu.
  Piyasalardaki sarsıntı 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla başladı. O tarihten bu yana dolar yüzde 15.3, euro ise yüzde 15.1 değer kazanırken, BIST endeksinin kaybı 13.9’u buldu.

  Piyasalar, 22 Mayıs’tan bu yana ABD Merkez Bankası’nın (FED) tahvil alımlarını azaltacağı açıklamasının etkisindeydi. Dolar tüm gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı güçlü bir seyir izlerken, içeride siyasi tansiyonun artması piyasadaki dalga boyunu artırdı.

  Hamleler yetmedi

  Piyasa analistleri, dolardaki yükselişin faiz koridorunun yüzde 7.75’te bulunan üst bandında agresif bir artışla frenlenebileceğini belirtiyor. Ancak, Merkez Bankası bu yönde bir adım atmadı. Geçtiğimiz haftaki Para Politikası Kurulu Toplantısı’nda ‘ek parasal sıkılaştırmayı (EPS) uygun gördüğü günlerde bankalararası piyasadaki faizlerin yüzde 7.75 yerine yüzde 9 civarında oluşmasını sağlayacağını’ açıkladı. Daha sonra da bunu ilk etapta 27 ve 30 Ocak’ta uygulayacağını belirtti. Bütün bunlar piyasaların sakinleşmesini sağlamadığı gibi, Merkez Bankası’nın önlemlerinin doları düşürmekte yetersiz kalacağı kaygılarıyla dolar önceki gün 2.30 TL’yi zorlayınca, iki yıl aradan sonra piyasaya doğrudan müdahale geldi. Merkez Bankası’nın doğrudan müdahalesinin 4 milyar dolara yaklaştığı belirtiliyor.

  Kritik seviye aşıldı

  Merkez Bankası’nın hamleleri doların ateşini söndüremedi. Dolar dün 2.33 TL’yi de aştı. Analistlere göre, dolarda 2.30 TL seviyesindeki kritik seviye aşıldı. Analistler, Merkez Bankası’nın EPS uygulamasını sıklaştırması ve faiz artırımına gitmesi gerektiğini belirtiyor.

  Merkez ve FED…

  Öte yandan, önümüzdeki hafta Merkez Bankası yılın ilk enflasyon raporunu açıklayacak. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın kura yönelik açıklamaları piyasaların yönü konusunda önem taşıyor. Ayrıca, FED toplantısı var. FED’in tahvil alımlarını azaltma konusundaki kararları da piyasalar tarafından takip edilecek.
  T-Bank Başekonomisti Veyis Fertekliğil, ülkede siyasi tansiyon düşmeden ve bu konuda yumuşatıcı adımlar atılmadan piyasalardaki tedirginliğin yatışmasının zor olduğuna dikkat çekerek, “Piyasalar, Merkez Bankası’ndan da daha kararlı ve cesur adımlar atmasını beklemekte” yorumunda bulundu.

  Okunma Sayısı ; 856

  Altın Fiyatları – Altın Piyasa Günlük Döviz ve Altın Fiyatları Piyasasa Durumu (ekonomi haberleri) Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Altın Fiyatları – Altın Piyasa Günlük Döviz ve Altın Fiyatları Piyasasa Durumu (ekonomi haberleri) Etiketler