Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Altın ABD verisiyle yeniden tırmanışa geçti

  Altın ABD verisiyle yeniden tırmanışa geçti

  Altın ABD verisiyle yeniden tırmanışa geçti

  Haftaya yükselişle başlayan ve analistlerin direnç seviyesi olarak belirttikleri 1.255 doları geçmekte zorlanınca tekrar düşüşe geçen altının ons fiyatı ABD verilerinin ardından 1.243 dolar seviyesine yükseldi.

  Güne önceki kapanışa göre yükselişle başlayan altının ons fiyatı gün içinde en yüksek 1.244 dolar seviyesini gördükten sonra bu seviyeden gelen satışların etkisi ile 1.236 dolar seviyesine kadar geriledi. ABD verilerinin ardından yükselişe geçen altının ons fiyatı 1.238,61 dolar seviyesinden 1.243,46 dolara çıktı.

  ABD tarafında açıklanan verilerin ekonomide enflasyonist baskıların sınırlı olduğuna işaret ettiğini ifade eden analistler, emek piyasasındaki toparlanmanın ise sürdüğünü belirtiyor.

  Anaslitler altının ons fiyatında 1.235 doların önemli destek konumunda olduğunu bu seviyenin kırılması durumunda 1.223 dolar desteğine doğru geri çekilme olabileceğini, 1.235 dolar desteğinin üzerinde kalınması durumunda ise 1.245 ve 1.255 direnç seviyelerine doğru bir toparlanma olabileceğini aktarıyor.

  “Altının ons fiyatında, yatay seyrin bir süre daha devam etmesi bekleniyor”

  Garanti Bankası Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Alper Kalyoncu konuya ilişkin değerlendirmesinde, ABD’de açıklanan haftalık işsizlik başvuruları verisinin beklentilerin biraz üzerinde gelmesinin ardından altının ons fiyatında çok da fazla bir yükseliş olmadığını belirterek, altının ons fiyatının yatay seyrini devam ettirdiğini kaydetti.

  Verinin, altının ons fiyatında şu an için fazla fiyat hareketi yaratmadığına dikkati çeken Kalyoncu, aşağı yönlü yatay hareketin devam etmesinin beklendiğini dile getirdi.

  Kalyoncu, altının ons fiyatında 1.250 ve 1.270 dolar seviyelerinin önemli direnç olduğunu ifade ederek, “Esnek olarak da şu anda 1.235 dolar seviyesinin iyi bir destek olduğunu görüyoruz. Onun altında 1.220 dolar seviyesine kadar da gevşeyebilir. Altının ons fiyatında, yatay seyrin bir süre daha, şubat ayı başına kadar devam etmesi bekleniyor” değerlendirmelerini yaptı.

  Okunma Sayısı ; 629

  Altın ABD verisiyle yeniden tırmanışa geçti Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Altın ABD verisiyle yeniden tırmanışa geçti Etiketler