Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Alışverişte kasasız dönem!

  Alışverişte kasasız dönem!

  Alışverişte kasasız dönem!

  Türkiye’de hayata geçiyor

  Apple’ın geliştirdiği ve dünyada yayılma aşamasında olan iBeacon teknolojisi, TAV’ın bilişim şirketi tarafından Türkiye’de hayata geçiriliyor. Atatürk Havalimanı’nda uygulanmaya başlayacak teknoloji sayesinde, yolcular free shop’taki alışverişlerinin ödemelerini, aldıkları ürünü mobil cihazlarından taratıp yapabilecekler

  TAV Havalimanları Holding çatısı altında grubun teknoloji ihtiyacını karşılamak üzere 2005 yılında kurulan TAV Bilişim Hizmetleri şirketi, Apple tarafından geliştirilen ve dünyada henüz yayılma aşamasında olan iBeacon teknolojisini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

  Yeni teknolojiye göre havalimanlarının 70 metre çapındaki çeşitli noktalarına yerleştirilen bluetooth bağlantısı sayesinde tüketiciler bulundukları alandaki mağazalarda kampanyaları görebilecekler. Tüketiciler kasaya gitmeden ürünlerin etiketlerini akıllı cihazların kamerasına okutarak ödeme yapabilecek, tutar uyumlu hesaptan otomatik olarak çekilecek. Uygulama ile free shop mağazalarındaki kasalar kısmen kaldırılacak.

  ‘2 AY İÇİNDE DEVREYE ALABİLİRİZ’

  İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen 20’nci Passenger Terminal Expo Fuarı’na katılan TAV Bilişim Hizmetleri’nin Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, Atatürk Havalimanı’nda uygulamaya başlayacakları ve bir devrim olacak ‘iBeacon’ sistemi hakkında bilgi verdi. Onaran, “Bunun tanıtımını (TAV CEO’su) Sani Şener’e yaptık ve ‘Hemen başlayın’ cevabını aldık. Bizim uygulama hazır ancak duty free ve yiyecek – içecek alanlarının kampanyaları sisteme girecek. İki ay içerisinde bunu hayata sokabileceğiz. Bu teknolojimizi başkalarına kaptırmak istemiyoruz” dedi.

  BAVULUN GELDİĞİNİ TELEFON HABER VERECEK

  Onaran, 2014’te bagaj geldiği an yolcuyu haberdar edecek, havalimanındaki noktaları cihazdan gösterebilecek ve TAV CEO’su Sani Şener’in havalimanından girişte ‘Hoşgeldiniz’ diyeceği sistemleri de hayata geçireceklerini söyledi. Onaran, “Artık bagaj geldiği an yolcu haberdar edilecek. Uçarken son ana kadar free shop ve yiyecek alanlarında bulunması işleticinin gelirlerini de artıracak” diye konuştu.

  35 MİLYON $ CİRO HEDEFLİYOR

  22 ülkede hizmet verdiklerini belirten Onaran, 2014’te yeni projelerle öne çıkacaklarını söylerken, “Bu yılın sonunda yüzde 40 artışla 35 milyon dolarlık gelir elde etmek istiyoruz” diye konuştu.

  YOLCULAR BEKLEME YAPMAYACAK

  iBeacon teknolojisi ile havalimanında yolcuların mobil cihazlarına kampanyalar düşecek ve müşteri dükkâna çekilecek. Alınan ürün cihazın kamerasına okutulacak ve müşterinin hesabından tutar düşecek. Kasaya gerek kalmadan müşteri ürününü alıp gidecek.

  TAV MOBILE’İ SUUDİ ARABİSTAN’A İHRAÇ ETTİ

  2011’de hayata geçirdikleri TAV Mobile uygulamasının bugüne kadar 262 bin kişi tarafından indirildiğine dikkat çeken Onaran, gerçek zamanlı bilgi sunan uygulamayı TAV’ın dört ülkede işlettiği dokuz havalimanında hizmete sunduklarını ifade etti. Onaran, Türkçe ve İngilizce dil desteğine sahip uygulama üzerinden gerçek zamanlı olarak uçuş bilgileri, tüm gecikme, iniş-kalkış bilgisi, kapı değişiklikleri, check-in, bagaj bant bilgilerinin görülebildiğini anlattı. TAV Mobile uygulamasının çok ilgi gördüğünü anlatan Onaran, “Suudi Arabistan’a da sipariş ettiler. Buradaki Sivil Otorite’nin isteğiyle GACA Mobile adıyla hem Arapça hem de İngilizce olarak kullanıma sunduk” diye konuştu.

  Okunma Sayısı ; 516

  Alışverişte kasasız dönem! Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Alışverişte kasasız dönem! Etiketler