Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • ‘AKP 3 Y ile geldi 3 Y ile gidiyor’

  ‘AKP 3 Y ile geldi 3 Y ile gidiyor’

  ‘AKP 3 Y ile geldi 3 Y ile gidiyor’

  CHP’li Umut Oran rüşvet operasyonuyla ilgili, “AKP’nin ipliği pazara çıktı. AKP 3 Y ile iktidara geldi 3 Y ile iktidardan iniyor” diye konuştu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, 4 bakanın da isminin karıştığı yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili, “Yalan ve talanla ülkeyi soyup soğana çeviren AKP’nin ipliği pazara çıktı. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları önleyeceğini öne süren AKP 3 Y ile iktidara geldi ama bugün rekor üstüne rekor kırdığı 3 Y ile iktidardan iniyor” dedi.

  ‘Maskeleri düştü’
  Oran, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Bakanlar Kurulu’nun neredeyse dörtte birinin adının karıştığı Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk olayına ilişkin belge ve bulgular bir bir ortaya dökülüyor. İran asıllı Rıza Sarraf’ın yönettiği eşi görülmemiş yolsuzlukta; İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğulları ile AB Bakanı Egemen Bağış başrollerde..
  Bu sayede, yıllardır inançlarını sömürerek kandırıp oyunu aldığı samimi inançlı vatandaşlarımız nezdinde de AKP’nin maskesi düştü” ifadesini kullandı.
  Kabinenin 4 üyesinin adının karıştığı yolsuzluk iddialarının ucunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da uzanabileceğini belirten Oran, “Dünyanın en zengin liderleri arasında gösterilen Başbakan’ın oğullarının kısa süre içinde büyüyen serveti aşikar..
  Oğulun sayıları sürekli artan gemilerden oluşan filosu; aile üyelerinin şirket ve holdingleri; eşinin hastane ve toplu konut projelerindeki ortaklıklarına ilişkin iddialar ortada” dedi.
  Yolsuzluğun boyutunun 100 milyar euro’yu bulduğunun iddia edildiğini belirten Oran, şunları kaydetti:
  “2008-2013 arasında düzenlenen MASAK raporlarında yer alan; İran kökenli işadamı Reza Zerrab’ın altın kaçakçılığı, sahte belge ve hayali ihracat gibi yöntemlerle 87 milyar Euro tutarında şüpheli para transferi yaptığı yönünde ibareye rağmen Maliye kılını kıpırdatmamıştı. Zerrab’ın kurucusu ve ortağı olduğu şirketler hakkında ABD Hazine Müsteşarlığı’nca, İran’a ambargo kapsamında Bakanlık ve MASAK nezdinde yapılan girişimler de sonuçsuz kalmıştı. Zerrab’ın yönettiği ve Türkiye’de bakanların, bakan çocuklarının, belediye başkanları ve üst düzey daha birçok görevlinin, inşaat sektöründe faaliyet gösteren bazı işadamlarının adının karıştığı üç ayaklı yolsuzluğun gerçek boyutunun ise tam 100 milyar euro’yu bulduğu iddia ediliyor.”

  ‘Bir yıllık bütçemiz’
  Yaklaşık 300 milyar liralık bir yolsuzluk olduğunu savunan Oran, “Bu hacim Türkiye’nin milli gelirinin yaklaşık dörtte biri. Bu hacim neredeyse Türkiye’nin bir yıllık bütçesine denk.. Türkiye’nin yıllık dış ticaret açığı bu hacmin yaklaşık yarısı kadar ediyor” dedi.

  Okunma Sayısı ; 597

  ‘AKP 3 Y ile geldi 3 Y ile gidiyor’ Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  PYD’ye Verilen Silahlar Ülkemizde Ele Geçiriliyor İçişleri Bakanı Soylu, ABD tarafından PYD’ye verilen bazı silahların güvenlik güçlerince
  Lice deki çatışmada 3 askerimiz şehit edildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ‘AKP 3 Y ile geldi 3 Y ile gidiyor’ Etiketler