Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • AK Parti’den CHP’ye transfer!

  AK Parti'den CHP'ye transfer!

  AK Parti’den CHP’ye transfer!

  AKP’den yeniden aday gösterilmeyen Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP’ye üye yapıldı. Savaş’ın CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK’da, AKP’den yeniden aday gösterilmeyen Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP’ye üye yapıldı. Savaş’ın CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılırken, son kararı pazar günü toplanacak Parti Meclisi verecek. CHP’nin Ankara Büyükşehir adayı olması beklenen eski MHP’li Mansur Yavaş’ın parti üyeliği ise cumartesi günü yapılacak MYK’ya kaldı.

  Vatan gazetesinden Kıvanç El’in haberine göre; Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK, olağanüstü durumlarda parti üyeliğine olanak tanıyan 12. madde kapsamında 100’e yakın ismi CHP üyesi yaptı. Edinilen bilgiye göre AKP Hatay Belediye Başkanı Savaş, MYK’da alınan karar doğrultusunda CHP’ye üye yapıldı Lisetede bazı AKP’lilerin de olduğu öğrenildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne aday gösterilmeyen Lütfü Savaş’ın CHP’den Hatay Büyükşehir adayı olmasına kesin gözüyle bakıyor. Pazar günü toplanacak Parti Meclisi toplantısında Savaş’ın adaylığı oylanacak. Savaş’ın adaylığı kabul edilirse, Savaş; Hatay’da Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile yarışacak. Savaş’ın CHP’den adaylığına örgütten gelen tepkilere karşın CHP yönetiminin yapılan anketlerle ikna olduğu öğrenildi. Partinin Hatay milletvekillerinin de hafta başından bu yana genel merkezde temaslarda bulunarak Savaş’ın adaylığına ilişkin son gelişmeleri yakından takip etti.

  MANSUR YAVAŞ DA GELİYOR

  CHP’nin Ankara adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Mausur Yavaş’ın ise, 12. maddeden üyeliğinin cumartesi günü akşam saatlerinde yapılacak MYK’da oylanması bekleniyor. Yavaş’ın da Savaş gibi Pazar günkü PM’de adaylığının oylanması öngörülüyor.

  İstanbul’da Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İzmir’de ise mevcut başkan Aziz Kocaoğlu’nu aday göstermesi beklenen CHP’de Adana, Mersin ve Antalya’da kimin aday gösterileceğine yönelik çalışmalar sürüyor. Adana’da eski MHP’li Aytaç Durak’ın ismine parti örgütü ve milletvekillerinden gelen tepkinin üzerine CHP yönetiminin halen Adana Büyükşehir Belediyesi’ni yöneten bağımsız başkan Zihni Aldırmaz ile dirsek teması kulunduğu öğrenildi. Parti örgütünde ise Durak ve Aldırmaz’a tepki olduğu belirtiliyor.

  Antalya’da ise genel merkezin desteklediği mevcut başkan Mustafa Akaydın ile yola devam etme kararı verilse de, Genel Başkan Deniz Baykal’ın Akaydın’a destek vermeyeceği ifade ediliyor. Akaydın’ın tercih edilmemesi durumunda Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve eski CHP’li belediye başkanı Bekir Kumbul ile eski DYP’li belediye başkanı Hasan Subaşı’nın isimlerde kulislerde konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun cumartesi günü Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin açılışlarına katılacak olması da kulisleri hareketlendirdi.

  Mersin’de ise parti yönetiminde bir grubun mevcut başkan Macit Özcan ile devam edilmesinden yana olduğu ancak bir grubun ise eski Kültür Bakanı, PM üyesi Fikri Sağlar’dan yana tavrını koyduğu ifade ediliyor. Sarıgül’e yakınlığıyla bilinen eski bakan İstemihan Talay’ın da ismi hala adaylık için geçiyor.

  Okunma Sayısı ; 673

  AK Parti’den CHP’ye transfer! Benzer Yazılar

  Habur’da gece tatbikatı! Zırhlı araçlar hızlı manevra ile geçiş yaptı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak sınırındaki Şırnak’ın
  Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin davada itiraf geldi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde “Hava Kuvvetleri
  İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı’ndan Kalaşnikof’lu Paylaşım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Torunu Canan Aybüke İçin Alışveriş Yaptı Cumhurbaşkanı, altıncı ve en küçük torunu Canan Aybüke için kıyafet
  TSK, Asker Üniformalarındaki Göktürkçe “Türk” Yazısını ve Bozkurt Armalarını Yasakladı Türk Silahlı Kuvvetleri, HDP’nin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  AK Parti’den CHP’ye transfer! Etiketler