Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Ağız sağlığı = Vücut sağlığı

  Ağız sağlığı = Vücut sağlığı

  Ağız sağlığı = Vücut sağlığı

  Komple ağız sağlığının önemli bir adımı olan Listerine® 20 Mart Dünya Oral Sağlık Günü’nde ağız sağlığına dikkat çekiyor.

  Birçok hastalığın nedeni ve habercisi olan ağız ve diş hastalıklarını önlemenin yolu ise, temel ağız bakımından geçiyor.
  Dünyanın ve Türkiye’nin en çok satan ağız bakım ürünü Listerine® temel ağız bakımı ve diş eti hastalıklarının önlenmesi için diş fırçalama, diş ipi kullanma ve ağzın yüzde yüzünü etkileyen ağız bakım ürünü ile çalkamayı kapsayan 3 etaplı bakımı günde iki kez kullanmayı öneriyor.

  Ağız sağlığınızın tüm vücut sağlığınızı etkilediğini biliyor muydunuz?

  Ağız sağlığınız, genel sağlığınızın aynasıdır. Ağız sağlığınızı dişlerinizi ve dişetlerinizi sağlıklı tutarak koruyabilirsiniz. Türk Dişhekimleri Birliği’nin verileri, oral hastalıkların en sık rastlanan kronik hastalıklar arasında olduğunu ve dünya çapında, nüfusun yüzde 90’ının kötü ağız sağlığından dolayı çürük, diş eti hastalığı ve diş kaybı riski altında olduğunu ortaya koyuyor. Türk Dişhekimleri Birliği, yetersiz ağız bakımının; önce ağzımızı oradan da başta kalp rahatsızlıkları olmak üzere tüm vücudumuzu tehdit eden pek çok hastalığa da zemin hazırladığına ve bu hastalıkları temel diş bakımı ve koruyucu önlemlerle engellemenin mümkün olduğuna dikkat çekiyor.

  20 Mart Dünya Ağız Sağlığı Günü nedir?

  Dünya Ağız Sağlığı Günü ile oral hastalıkların görülme sıklığını azaltmak için farkındalık yaratmak ve kişileri, aileleri, toplumları ve devletleri oral sağlığa ve sağlıklı bir yaşama teşvik etmek amaçlanıyor.

  Listerine® markasının üreticisi olarak Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB)’nin ağız diş sağlığı hakkındaki toplum bilincini artırmak amacıyla ilan ettiği 20 Mart Dünya Oral Sağlık Günü’nün sponsorluğunu üstleniyor.

  Ağzınızın gün içinde nelere maruz kaldığının farkında mısınız?

  Gün boyu, yediğiniz elmadan, kullandığınız çatal bıçağa, elinizden, ucunu ısırdığınız kaleminize kadar ağzınıza götürdüğünüz her şey bakterilerle kaplıdır. Milyonlarca bakteri bu yollarla ağzınıza girer. Bu bakteriler de ağız içinde sürekli çoğalarak dişlerde birikir ve bakteri plağını oluşturarak ağız sağlığınızı bozabilir.

  Bu anlamda diş fırçalama, diş ipi kullanma ve komple ağız bakımı sağlayan Listerine® ağız bakım ürünü ile çalkalamayı kapsayan 3 etaplı bakımın günde iki kez uygulanması temel ağız bakımı ve diş eti hastalıklarını önlemek için önemlidir. Dünya’nın ve Türkiye’nin 1 numaralı ağız bakım ürünü Listerine®, diş eti hastalıklarının başlıca nedeni olan plak oluşumunu sadece fırçalamaya oranla %70’e kadar azaltır. Ağız sağlığı üzerindeki etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan Listerine®, diş fırçalama ve diş ipi kullanımı sonrasında günde 2 kez 30 saniyelik kullanım ile, plağa ve diş eti iltihabına karşı 24 saat koruma sağlar.

  Okunma Sayısı ; 692

  Ağız sağlığı = Vücut sağlığı Benzer Yazılar

  Islak saçla uyumanın zararları Yoğun bir günün ardından duşa girmek kadar rahatlamaya yardımcı bir şey yok. Fakat bu rahatlık saçlarınızı
  Cinsel hastalık belirtileri Günümüzde yaygın bir sağlık sorunu olarak görülen cinsel hastalık belirtileri sizlere bu tarz bir hastalığa sahip
  Sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler Hayatınızın en önemli sınavı yaklaşıyorsa sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler tüketerek sınava
  Süt içelim mi, içmeyelim mi? Sağlık alanında artıya, eksi demenin prim yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Yıllar süren adeta iğneyle kuyu kazılarak
  Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir? Ağız kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir?

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Ağız sağlığı = Vücut sağlığı Etiketler