Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • ABD sözcüsünden kaygılıyız mesajı

  ABD sözcüsünden kaygılıyız mesajı

  ABD sözcüsünden kaygılıyız mesajı

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, 17 Aralık operasyonun ardından emniyetteki görevden almalarla ilgili açıklama yaptı.

  Psaki, bir gazetecinin ‘Başbakan Erdoğan’ın demokrasiye saygılı bir lider olduğunu düşünüyor musunuz’ sorusuna “Kendisinin yaptıkları konusunda kaygılarımız olması durumunda bunu dile getiririz, zaten bugün de yaptığımız bu” şeklinde cevap verdi.

  KİMSENİN HUKUKTAN ÜSTÜN OLMADIĞI BİR YERDE

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın toplantısında kendisine yöneltilen, ‘Türkiye’de politik krize dönüşen süreçte, Başbakan Erdoğan 700 polisin görev yerini değiştirdi. Son günlerde de bağımsız yargı kurumlarının yetkilerini elinden almaya, internete erişime karşı katı kurallar getirmeye çalışılıyor. Buna ilişkin ABD’nin pozisyonu nedir’ sorusuna “Evet, haklısınız. Sizin de belirtiğiniz gibi bunlar süregeldiği gibi, her gün de yeni bir gelişme oluyor. Türkiye’deki tüm taraflarla görüşmelerimizi sürdürmekteyiz. Kimsenin hukuktan üstün olmadığı bir yerde, kamuya mal olmuş kişilere karşı yöneltilen iddiaların olduğu bir yerde, herkese karşı yansız olunmalı. ABD, sivil ve cezai konularda Türkiye hukuk sisteminin hızlılık, şeffaflık ve adalet açısından üst düzey standartlara taşınmasını isteyen vatandaşlardan yana olduğunu her zaman açıkça belirtmiştir. Bizim düşünce ve basın özgürlüğüne ilişkin yaklaşımlarımızı biliyorsunuz. Bunları raporlarımızda da açıklıyoruz” şeklinde cevap verdi.

  KAYGILARI İLETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

  Türkiye’nin hala ABD’nin kilit müttefiki olduğunu vurgulayan Jen Psaki, gelişmeler hakkındaki kaygılarını değişik yer ve zamanlarda, gerek direk ve kamuya açık, gerekse özel yollardan Türk yetkililere ilettiklerini ve bunu sürdüreceklerini söyledi.

  Başka bir gazetecinin, ‘Geçtiğimiz yazdan bu yana Başbakan Erdoğan’ın kendisine muhalif olanlara karşı tavırlarından, çıkan olayları bastırmak için başvurduğu şiddetten dolayı Türkiye daha az güvenilen bir müttefike mi dönüştü’ sorusuna da Jen Psaki, ABD hükümetinde görevli biri olarak kendisinin durumu böyle tasvir etmeyeceği yanıtını verdi.

  Psaki, ABD olarak kaygılarının olması durumunda bunu dile getirdiklerini, bunun geçmişte de yaptıklarını ve Türkiye’nin önemli bir müttefik olmayı sürdüreceğini belirtti. Psaki ‘Başbakan Erdoğan’ın demokrasiye saygılı bir lider olduğunu düşünüyor musunuz’ sorusunu Kendisinin yaptıkları konusunda kaygılarımız olması durumunda bunu dile getiririz, zaten bugün de yaptığımız bu şeklinde yanıtladı.

  Okunma Sayısı ; 525

  ABD sözcüsünden kaygılıyız mesajı Benzer Yazılar

  Fetö Elebaşı Gülen, Hangi Şartta Türkiye’ye Geleceğini Açıkladı Darbeci Sisi yanlısı Mısır gazetesine konuşan FETÖ lideri terörist
  Çorum’da Temizlik İşçilerinin Bulduğu “Yardım Edin” Notu, Polisi Alarma Geçirdi Çorum’da temizlik işçilerinin caddede
  Eylül’e Tecavüz Edip Boğan Şüpheliyi Kendi Sözleri Ele Vermiş Yalova‘nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesinde dün cesedi
  Yangına Aldırmayan İşçiler, İtfaiye Işığında Sahur Yaptı Bursa’da iftar saati yanan 2 katlı ahşap depo, sahurda tekrar alev aldı. Çevre
  Şırnak’ta Düşen Helikopterde Şehit Olan Askerlerin Kimlikleri Belli Oldu Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalktıktan

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ABD sözcüsünden kaygılıyız mesajı Etiketler