Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • 80 yaşından sonra kanser ameliyatı oldu

  80 yaşından sonra kanser ameliyatı oldu

  Çukurova Üniversitesinde Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne baş vuran 81yaşındaki Ali Basri ve 85 yaşındaki Sevim Kamışlı mide kanseri teşhisiyle ameliyat edildi.

  Adana‘da, mide kanseri tedavisi gören 81 ve 85 yaşındaki 2 kişi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde geçirdikleri operasyonla sağlığına kavuştu.

  ÇÜ‘den yapılan yazılı açıklamaya göre, bir süredir mide kanseri tedavisi gören Ali Basri (81) ve Sevim Kamışlı (85), hastanenin Genel Cerrahi Kliniğine başvurdu.

  Geriatri (yaşlılık dönemindeki sağlık sorunları ve bu sorunların tedavileriyle ilgilenen tıp dalı) alanında büyük bir aşama kaydeden hastanede, Doç. Dr. Tolga Akçam tarafından başarılı şekilde ameliyat edilen Basri ve Kamışlı, şifa buldu.

  Ameliyata girmeden önce yapılması gerekenler
  Hastaneden taburcu edilen hastaların sağlık durumlarının iyi olduğu, tedavilerinin zaman zaman kliniklerde ayakta yapılacağı belirtildi.

  Açıklamada görüşlerine yer verilen Doç. Dr. Akçam, beslenme, hijyen ve medikal yaklaşımlarla halk sağlığına verilen önem sonucunda son yüzyılda beklenen yaşam sürelerinin giderek uzadığını belirtti.

  Tolga Akçam, hastanelerinde 80 yaş üzeri cerrahi ve anestezi gerektiren hasta sayısının her branşta belirgin olarak arttığını belirterek, şunları kaydetti:

  Yaşlı hastalar ÇÜ Balcalı Hastanesinde son derece kaliteli hizmet sonucunda sağlıklarına kavuşarak taburcu ediliyor. Özellikle cerrahi müdahale yapılacak yaşlı hastalarda mevcut rahatsızlıkların beraberinde birçok farklı hastalık da olabilir. Bu nedenle özellikle riskli yaşlı hasta gruplarının yakın takip ve ileri teknik takip olanağı olan hastanelerde ameliyat olmaları son derece önemli. Balcalı Hastanesi de bu kapasiteye sahip yegane bölge hastanesidir. Ali Basri ve Sevim Kamışlı, bir süredir mide kanseri nedeniyle dış merkezlerde tedavi gördü. Daha sonra çok yüksek riskli bir dönemde bize geldiler. Hastaların ameliyatı, gerekli tetkiklerinin ardından gerçekleştirildi. Başarılı geçen operasyonların ardından da yakın takip edilerek taburcu edildiler.”

  Milliyet

  Okunma Sayısı ; 347

  80 yaşından sonra kanser ameliyatı oldu Benzer Yazılar

  Islak saçla uyumanın zararları Yoğun bir günün ardından duşa girmek kadar rahatlamaya yardımcı bir şey yok. Fakat bu rahatlık saçlarınızı
  Cinsel hastalık belirtileri Günümüzde yaygın bir sağlık sorunu olarak görülen cinsel hastalık belirtileri sizlere bu tarz bir hastalığa sahip
  Sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler Hayatınızın en önemli sınavı yaklaşıyorsa sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler tüketerek sınava
  Süt içelim mi, içmeyelim mi? Sağlık alanında artıya, eksi demenin prim yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Yıllar süren adeta iğneyle kuyu kazılarak
  Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir? Ağız kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir?

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  80 yaşından sonra kanser ameliyatı oldu Etiketler

  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,