Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • 75 gün sonra uyandı

  75 gün sonra uyandı

  75 gün sonra uyandı

  SAKARYA’nın Kaynarca İlçesi’nde 14 Ekim 2013 tarihinde Kurban Bayramı arifesinde dedesinin mezarını ziyaretten dönerken Kaynarca– Karasu karayolunda bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan 9 yaşındaki Sudenaz Sözer, yoğun bakım servisinde 75 gün sonra komadan çıkarak uyandı. Ancak bir süre sonra doktorların, “Artık bizim yapabileceğimiz bir şey yok” diyerek evine gönderdiği Sudenaz ne kalkabiliyor, ne yemek yiyor, ne de çevresine tepki verebiliyor.

  Kaynarca İlçesinde geçen yıl 14 Ekim’de meydana gelen kazada 9 yaşındaki İköğretim okulu ögrencisi Sudenaz Sözer, Kurban Bayramı arifesinde ziyarete gittiği dedesinin mezarından dönerken otomobil altında kaldı.

  Ağır yaralanan küçük Sudenaz, önce Kaynarca Devlet Hastanesi’ne, ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkedildi. Fakat Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yer olmaması üzerine, Sudenaz Düzce Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

  Kazayı yapan sürücü ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  2.5 AY KOMADA KALDI

  Sudenaz tam 75 gün yoğum bakımda kalarak yaşam mücadelesi verdi. Sudenaz’ın yoğun bakımda tam 4 kez kalbi durdu. Ancak doktorların müdahalesi ile hayata döndürüldü. Bu süre içerisinde ailesi küçük kızın başından bir an olsun bile ayrılmadı.

  Hastanedeki 75 günlük yoğun bakım tedavisi sonrasında doktorlar geçen hafta cuma günü ’’Artık yapacak birşeyimiz yok. Şu andaki tedavimiz bitti’ diyerek küçük kızı hastaneden taburcu edip evine gönderdi.

  Trafik kazası sonrasında yatağa mahkum kalan minik kız ne ayağa kalkabiliyor ne yemek yiyebiliyor nede konuşabiliyor. Sadece mama ile besleniyor. Sudenaz’ın 8 yaşındaki kardeşi Eslem Sözer ablasını çok özlediğini ve bir an önce eskisi gibi okula okula gidip onunla oynamak istediğini söyledi.

  Sudenaz’ın babası İsmail Sözler ise, “’Kızım büyük bir trafik kazası geçirdi. Ne okula gidebiliyor ne de arkadaşları ile oynayabiliyor. Hastanede olabilecek bütün tedavileri gördük. Doktorlar böyle de kalabilir, gerisi Allah’a kalmış diyorlar” diye konuştu.

  Sudenaz’ın babaannesi Berra Sözer de, ’’Yavrum mezarlığa gitmişti, dönüş yolunda karşıdan gelen araç çarptı. Hastanede uzun süre yaşam mücadelesi verdi. Doktorlar ’artık yapacağımız birşey yok siz kızınıza evde bakacaksınız’ dediler. Şimdi onun için dua ediyoruz. Elimizden başka şey gelmiyor” diye konuştu.

  Okunma Sayısı ; 474

  75 gün sonra uyandı Benzer Yazılar

  Islak saçla uyumanın zararları Yoğun bir günün ardından duşa girmek kadar rahatlamaya yardımcı bir şey yok. Fakat bu rahatlık saçlarınızı
  Cinsel hastalık belirtileri Günümüzde yaygın bir sağlık sorunu olarak görülen cinsel hastalık belirtileri sizlere bu tarz bir hastalığa sahip
  Sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler Hayatınızın en önemli sınavı yaklaşıyorsa sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler tüketerek sınava
  Süt içelim mi, içmeyelim mi? Sağlık alanında artıya, eksi demenin prim yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Yıllar süren adeta iğneyle kuyu kazılarak
  Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir? Ağız kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir?

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  75 gün sonra uyandı Etiketler