Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • 3’üncü Çocuğu İsterken Üçüzleri Oldu

  3'üncü Çocuğu İsterken Üçüzleri Oldu

  3’üncü Çocuğu İsterken Üçüzleri Oldu

  2 kız çocuğu babası 40 yaşındaki Taner Kılıç’ın hamile eşi 36 yaşındaki Tülay Kılıç, 2’si erkek üçüz bebek dünyaya getirdi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en az üç çocuk’ tavsiyesine uyup 3’üncü çocuğu yapmak isterken birden 5 çocuk sahibi olduklarını belirten Kılıç çifti, oğullarına Recep Tayyip ile Erdoğan; kızlarına da Başbakan’ın eşi Emine’nin adını koydu.

  HEM SEVİNDİLER HEM ÜZÜLDÜLER

  Tülay- Taner Kılıç çifti geçim zorluğu çektiklerini belirterek, Başbakan’ın kendilerine yardımcı olmasını istedi. Lise 2’nci sınıfta okuyan 15 yaşındaki Tuğçe ve ilkokul 2’nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Tuğba adındaki kızlarına 3 kardeş daha gelmesi Kılıç Çiftini hem sevindirdi, hem de kara kara düşündürmeye başladı.

  KOMŞULARI YARDIM EDİYOR

  4 yıl önce İzmir’de çalıştığı işyerinin iflas etmesi üzerine Ankara’nın Sincan İlçesi’ne taşınan aileden baba Kılıç, Ostim’de bir poşet fabrikasında asgari ücretle işe girdi. İlkokul mezunu eşi Tülay Kılıç da özel bir firmada temizlik görevlisi olarak çalışmaya başladı. Kapıcı dairesinden bozma Bodrum katta sobalı bir dairede oturan aileye komşuları da eşya yardımında bulundu.

  ÜÇÜZLER GELDİ, EŞİ İŞTEN ÇIKTI

  Zor şartlar altında yaşamlarını sürdürdüklerini, başka çocuk düşünmediklerini belirten Kılıç çifti, ‘her aileye en az üç çocuk’ önerisinde bulunan Başbakan Erdoğan’ı çok sevdikleri için üçüncü çocuğu dünyaya getirmeye karar verdiklerini anlattı. Bir çocuk beklerken üçüzlere sahip olmanın şaşkınlığını yaşayan ailenin hesapları da alt üst oldu. Anne Tülay Kılıç’ın doğum nedeniyle işten çıkması sonucu, aldığı 830 TL asgari ücretle geçinmek zorunda kaldıklarını belirten baba Tuncer Kılıç, 4 yıl önce bankadan 40 bin lira kredi çekerek oturdukları evin satın aldıklarını ve aylık 400 TL kredi taksidi ödediğini söyledi.

  “BAŞBAKAN’DAN YARDIM İSTİYORUZ”

  Daha önce eşinin çalışması sayesinde güçlükle geçinebildiklerini vurgulayan baba Kılıç, eşinin işten çıkmasının ardından ailesinin ve yeni gelen üç bebeğin masraflarını nasıl karşılayacağını bilemediğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine yardımcı olmasını istedi.

  ‘SÜTÜM YETMİYOR, MAMA VE BEZİ BORÇLA ALIYORUZ’

  Kaymakamlık ve Belediyenin kömür yardımı ve komşularının desteğiyle ayakta durmaya çalıştıklarını kaydeden anne Tülay Kılıç da şunları anlattı: “Üçüzlerime sütüm yetmiyor. Mamalarını, bezlerini de komşuların yardımıyla ve borçla almaya çalışıyoruz. Eşimin aldığı maaştan elimize kalan 200 lira.

  “MUTFAK MALZEMESİ Mİ ALALIM, ÜÇÜZLERİN MASRAFLARINI MI KARŞILAYALIM”

  Onunla mutfak malzemesi mi alalım, üçüzlerimin ihtiyaçlarını mı karşılayayım bilemedik. Akrabalarımızın da durumları iyi olmadığı için bize yardım eden yok. Başbakanımızın, sesimizi duyup bize yardımcı olmasını istiyoruz.”

  Okunma Sayısı ; 621

  3’üncü Çocuğu İsterken Üçüzleri Oldu Benzer Yazılar

  Irak Ordusunun Sincar’a İlerlediği Bilgisini Teyit Ettik! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a ilerlediği ve bazı
  Erdoğan’dan Bürokratlara Mesaj: Şikayetler Alıyorum, Versin İstifasını Çeksin Gitsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorumluluk almaktan
  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  3’üncü Çocuğu İsterken Üçüzleri Oldu Etiketler