3 saldırgan Charlie Hebdo toplantısını bastı!

GezeGen GezeGen     15-02-15     Dünya     3 saldırgan Charlie Hebdo toplantısını bastı!     77 Defa Okundu

3 saldırgan Charlie Hebdo toplantısını bastı!

3 saldırgan Charlie Hebdo toplantısını bastı!

Kopenhag’da, ifade özgürlüğünün tartışıldığı bir toplantı sırasında düzenlenen silahlı saldırıda, üç polis yaralanırken, bir sivil hayatını kaybetti

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da, ifade özgürlüğünün tartışıldığı bir toplantı sırasında düzenlenen silahlı saldırıda üç polisin yaralandığı, bir sivilin de hayatını kaybettiği bildirildi.

Kopenhag’ın Osterbo bölgesindeki Krudttoenden isimli caz kafeye düzenlenen saldırının saat 16.00 öncesinde siyah giyimli iki kişi tarafından gerçekleştirildiği, nedeninin ise henüz belirlenemediği kaydedildi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Fransa’nın Kopenhag Büyükelçisi François Zimeray, olay esnasında sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kendisinin ve Hazreti Muhammed’i konu alan karikatürler çizmesi nedeniyle tepki toplayan karükatürist Lars Vilks’ın yaralanmadığını duyurdu.

Toplantının sıkı güvenlik önlemleri altında yapıldığı, binaya girenlerin de aramaya tabi tutulduğu bildirildi. Ekstra Bladet gazetesine göre güvenlik güçleri saldırıyı “terör eylemi” olarak tanımladı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.